Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.10 08:23

Rusijos kariuomenė paskelbė ugnies nutraukimą Sirijos Idlibe

BNS 2020.01.10 08:23

Rusijos kariuomenė ketvirtadienį paskelbė, kad Idlibe, paskutiniame svarbiame Sirijos opozicijos bastione, prasidėjo ugnies nutraukimas pagal Rusijos ir Turkijos susitarimą.

Nuo 11 val. Grinvičo (13 val. Lietuvos) laiku „Idlibo deeskalavimo zonoje įsigaliojo ugnies nutraukimas“, sakoma Rusijos kariuomenės vadovaujamo Sirijos priešiškų šalių susitaikymo centro pareiškime.

Nepaisydamas 2019 metų rugpjūtį paskelbto ugnies nutraukimo, Maskvos remiamas Sirijos režimas pastarosiomis savaitėmis suintensyvino savo atakas Idlibe Sirijos šiaurės vakaruose prieš Ankaros remiamus sukilėlius. Dėl to padaugėjo Turkijos link keliaujančių pabėgėlių.

Vien gruodžio mėnesį maždaug 284 tūkst. žmonių bėgo nuo bombardavimų ir kovų, ypač – Idlibo pietuose, nurodo Jungtinės Tautos.

Pranešimas apie ugnies nutraukimą pasirodė kitą dieną po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Stambule susitiko su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu.

Abu lyderiai bendru pareiškimu paragino skelbti paliaubas, kurias paremtų „būtinos priemonės... padėties stabilizavimui“.

Antradienį Turkija paragino Rusiją sustabdyti režimo atakas Idlibe ir gerbti rugpjūtį paskelbtą ugnies nutraukimą.

Per 2011 metais prasidėjusį Sirijos karą jau žuvo daugiau kaip 380 tūkst. žmonių, o milijonai gyventojų turėjo palikti savo namus.

Rusija 2015 metais pradėjo karinę intervenciją Sirijos prezidento Basharo al Assado režimui paremti, ir padėjo jo pajėgoms atsiimti iš opozicijos kovotojų bei džihadistų dideles šalies teritorijos dalis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi