Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.09 11:38

Lenkijos URM vadovas apie Artimuosius Rytus: reikia siekti naujo susitarimo

ELTA 2020.01.09 11:38

Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrai penktadienį įvyksiančiame susitikime svarstys padėtį Artimuosiuose Rytuose ir naują santykių su Iranu formulę. Tai ketvirtadienį Lenkijos radijui pareiškė Lenkijos URM vadovas Jacekas Czaputowiczius.

„Mes svarstysime situaciją Artimuosiuose Rytuose. Mums Europos Sąjungoje svarbu rasti tam tikrą formulę. Reikia siekti naujo susitarimo. Tai buvo girdėti ir Donaldo Trumpo pareiškime“, – sakė ministras.

„Problema tokia: ar Iranas pasirengęs vesti derybas ne tik dėl branduolinės programos, bet ir dėl jo vaidmens regione. Mes norėtume rasti sprendimą. Lenkija siekia, kad JAV ir ES pozicijos dėl padėties Artimuosiuose Rytuose nesiskirtų“, – pabrėžė J. Czaputowiczius.

Kalbėdamas apie padėties Artimuosiuose Rytuose sureguliavimą, ministras pažymėjo, jog, jo nuomone, pastarieji įvykiai regione suteikia vilčių, kad situacija bus stabilizuota.

Situacija Artimuosiuose Rytuose smarkiai susikomplikavo po to, kai sausio 3 d. JAV surengė ataką Bagdado oro uosto rajone, per kurią buvo nukautas Irano revoliucinės gvardijos „Al Quds“ specialiųjų pajėgų vadas generolas Qasemas Soleimanis. Irano aukščiausioji nacionalinio saugumo taryba pareiškė padarysiant visa, kad būtų atkeršyta už generolo mirtį.

Naktį į sausio 8-ąją Iranas raketomis atakavo dvi Irako karines bazes, kuriomis naudojasi JAV kariuomenė – Ain al Asado bazę šalies vakaruose esančioje Anbaro provincijoje ir Erbilio oro uostą Irako Kurdistane.

Po to JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad Vašingtonas tučtuojau sugriežtins ekonomines sankcijas Teheranui. Kartu jis pažymėjo, jog Jungtinės Valstijos pasirengusios taikai su Iranu. Savo ruožtu Irano nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose Majidas Takht-Ravanchi pareiškė, jog Teheranas savo atsaką laiko pakankamu ir neketina imtis naujų karo veiksmų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi