Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.09 10:28

JAV valdžia teigia, kad Iranas davė nurodymą grupuotėms neatakuoti amerikiečių karių

ELTA 2020.01.09 10:28

JAV viceprezidentas Mike`as Pence`as pranešė, jog Iranas davė nurodymą jo remiamoms grupuotėms susilaikyti nuo veiksmų prieš Amerikos pajėgas. Jis tai pareiškė trečiadienį televizijos kanalui CBS.

„Mes gauname vilčių teikiančios žvalgybos informacijos, jog Iranas paragino su juo susijusias grupuotes nesiimti veiksmų prieš Amerikos taikinius ir civilius, – sakė jis. – Tikimės, kad šie raginimai bus išgirsti“.

Situacija Artimuosiuose Rytuose smarkiai susikomplikavo po to, kai sausio 3 d. JAV surengė ataką Bagdado oro uosto rajone, per kurią buvo nukautas Irano revoliucinės gvardijos „Al Quds“ specialiųjų pajėgų vadas generolas Qasemas Soleimanis.

Irano aukščiausioji nacionalinio saugumo taryba pareiškė padarysiant visa, kad būtų atkeršyta už generolo mirtį. Naktį į sausio 8-ąją Iranas raketomis atakavo dvi Irako karines bazes, kuriomis naudojasi JAV kariuomenė – Ain al Asado bazę šalies vakaruose esančioje Anbaro provincijoje ir Erbilio oro uostą Irako Kurdistane.

Po to JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad Vašingtonas tučtuojau sugriežtins ekonomines sankcijas Teheranui. Kartu jis pažymėjo, jog Jungtinės Valstijos pasirengusios taikai su Iranu. Savo ruožtu Irano nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose Majidas Takht-Ravanchi pareiškė, jog Teheranas savo atsaką laiko pakankamu ir neketina imtis naujų karo veiksmų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi