Pasaulyje

2020.01.08 23:42

Po Trumpo kalbos Bagdade netoli JAV ambasados sprogo dvi raketos

LRT.lt2020.01.08 23:42

Praėjus vos kelioms valandoms po JAV prezidento Donaldo Trumpo kalbos Bagdade, vadinamojoje Žaliojoje zonoje, kurioje įsikūrusi ir JAV ambasada, nugriaudėjo sprogimai, praneša independent.co.uk.

Policijos šaltiniai pranešė „Reuters“, kad bent viena raketa nukrito už 100 metrų nuo JAV ambasados.

„Dvi „Katyusha“ raketos nukrito Žaliojoje zonoje, niekas nenukentėjo. Detalesnė informacija tikslinama“, – sakė kariškis.

Bagdade buvo girdėti du garsūs sprogimai, po kurių sekė sirenų garsai, pranešė „Reuters“ liudininkai.

Raketos buvo iššautos praėjus kelioms valandoms po to, kai JAV prezidentas trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje pranešė, kad „atrodo, Iranas atsitraukia“. Tačiau dėl šios šalies įvykdytų raketų atakų prieš JAV karines bazes Irake, D. Trumpas pažadėjo naujas sankcijas Teheranui. JAV vadovas taip pat žadėjo prašyti, kad NATO aktyviau įsitrauktų į Artimųjų Rytų regioną.

Anot JAV vadovo „atrodo, kad Iranas atsitraukia“, bet JAV pajėgos esą yra „pasirengusios bet kam“. „Kol esu JAV prezidentas, Iranui nebus leidžiama turėti branduolinio ginklo“, – pareiškė JAV vadovas.

LRT.lt primena, kad trečiadienio naktį Iranas paleido 15 raketų į dvi bazes, kur kartu su amerikiečiais yra dislokuota ir daugiau koalicijos karių Irake. Iranas patvirtino paleidęs raketas ir sakė, kad tai yra kerštas už generolo Qasemo Soleimani žūtį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.