Pasaulyje

2015.09.07 17:26

Protestuotojai prieš Moldovos vyriausybę šalies sostinėje įkūrė palapinių miestelį

ELTA 2015.09.07 17:26

Masinio protesto organizatoriai šalies sostinėje įkūrė palapinių miestelį ir žada likti piketo vietoje tol, kol bus įgyvendinti jų reikalavimai, skelbia „Laisvosios Europos radijas“.  

Masinio protesto organizatoriai šalies sostinėje įkūrė palapinių miestelį ir žada likti piketo vietoje tol, kol bus įgyvendinti jų reikalavimai, skelbia „Laisvosios Europos radijas“.

Dešimtys tūkstančių žmonių sekmadienį dalyvavo proteste Kišiniovo centre. Minia reikalavo prezidento Nicolae Timofti atsistatydinimo ir pirmalaikių rinkimų, po kilusios skandalo dėl 1 mlrd. dolerių dingimo. Gyventojai taip pat reikalavo aukšto rango Moldovos centrinio banko ir generalinio prokuroro biuro pareigūnų atsistatydinimo.

Policijos skaičiavimais, daugiau nei 60 tūkst. gyventojų dalyvavo šešias valandas trukusiame proteste centrinėje aikštėje, netoli vyriausybės pastato.

Pareigūnai susirėmė su kraštutinės kairiosios partijos „Raudonasis blokas“ šalinininkais po to, kai šie bandė prasiveržti į Generalinės prokuratūros pastatą. „Interfax“ duomenimis, policija sulaikė kelis protestuotojus, keli asmenys buvo sužeisti, o viena moteris buvo hospitalizuota.

Pasibaigus mitingui, pilietinės organizacijos „Orumas ir teisingumas“ (DA) nariai aikštėje įkūrė apie 30 palapinių miestelį. Mitingo organizatorius ir buvęs parlamento deputatas Valentinas Dolganiucas nurodė, kad palapinių miestelis taps pagrindu kitiems protestams.

Beveik 1 mlrd. dolerių maždaug aštuntadalis šalies BVP – dingo iš trijų bankų prieš 2014 m. lapkritį vykusius parlamento rinkimus. Šis didelio masto sukčiavimas išprovokavo Moldovos nacionalinės valiutos nuvertėjimą, padidino infliaciją ir pablogino žmonių pragyvenimo lygį.

Moldovos proeuropietiškas premjeras Valeriu Streletas, užėmęs šį postą liepą, pažadėjo pažaboti korupciją. Jis pasirodė priešais protestuotojų minią netoli vyriausybės pastato ir teigė, kad apsvarstys mitingo lyderių reikalavimus.