Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.08 17:51

Irano prezidentas pareiškė, kad šalis neatsitraukia susidūrusi su Amerika

BNS 2020.01.08 17:51

Irano prezidentas Hassanas Rouhani trečiadienį pareiškė, kad šiitiškos respublikos atsakas į JAV smūgį, per kurį buvo nukautas jo generolas, rodo, kad „mes neatsitraukiame susidūrę su Amerika“.

„Jeigu Amerika įvykdė nusikaltimą... ji turi žinoti, kad sulauks ryžtingo atsako“, – kalbėdamas per televiziją sakė H. Rouhani.

„Jeigu jie yra išmintingi, šiuo etapu daugiau veiksmų nesiims“, – pareiškė jis.

Irano prezidento pareiškimas nuskambėjo po praeitą naktį Irano paleistos raketų salvės, nutaikytos į Irako karinius objektus, kuriose esama dislokuotų JAV karių.

Irano smūgis buvo atsakas į praeitą savaitę JAV surengtą karinį smūgį Bagdade, per kurį buvo nukautas itin įtakingas iraniečių generolas Qasemas Soleimani.

Tačiau H. Rouhani perpsėjo, kad vien Irano ginkluotųjų pajėgų atsako į bet kokius kitus Jungtinių Valstijų veiksmus nepakaks.

„Mano nuomone, Amerika privalo sulaukti pagrindinio atsako iš regiono šalių“, – sakė jis.

Prezidentas pakartojo po generolo nužudymo ne kartą Irano pareigūnų kartotą grasinimą išstumti JAV pajėgas iš regiono.

„Mūsų brangiam Soleimani jie nukirto ranką. Kerštas už jį būtų nukirsti Amerikai [įkeltą] koją šiame regione“, – sakė H. Rouhani.

„Jeigu Amerikos koja bus nukirsta ir bus visiškai nukirsta jos agresijos ranka, toks bus tikras ir galutinis regiono šalių atsakas Amerikai“, – pridūrė jis.

Irano revoliucinės gvardijos užsienio operacijų vadas Q. Soleimani buvo nukautas praėjusią savaitę per JAV bepiločio lėktuvo smūgį netoli Bagdado oro uosto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi