Pasaulyje

2020.01.08 17:35

ES pasirašė vizų režimą su Baltarusija supaprastinančią sutartį

LRT.lt 2020.01.08 17:35

Europos Sąjungos ir Baltarusijos atstovai trečiadienį pasirašė susitarimą, kuris supaprastins vizų išdavimo tvarką keliautojams. Pasirašymo ceremonija vyko Briuselyje, praneša Baltarusijos naujienų agentūra „BelTA“.

„Jie (pasirašyti dokumentai) pagerins mūsų piliečių mobilumą gerai tvarkomoje ir saugioje aplinkoje bei padės kurti tampresnius ryšius tarp ES ir Baltarusijos. Dabar Europos pusė greitai judės pirmyn ratifikacijos procedūrose, kad piliečiai galėtų pajusti to privalumus kuo greičiau“, – „BelTA“ cituoja Europos komisarę Vidaus reikalams Ylvą Johansson.

Ji taip pat išreiškė tikėjimą, kad šis susitarimas padės įtvirtinti glaudesnius ES ir jos Rytų partnerystės iniciatyvos dalyvių santykius.

Susitarimą pasirašė Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makejus, eurokomisarė Y. Johansson, Kroatijos, kuri pirmininkauja ES Tarybai, vidaus reikalų ministras vicepremjeras Davoras Bozinovičius.

Šią sutartį buvo ketinama pasirašyti rudenį turėjusiame vykti Rytų partnerystės forume Minske, tačiau paskutinėmis akimirkomis kelionę į Baltarusiją atšaukė tuomet ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai Federica Mogherini. Žiniasklaida pranešė, kad taip galėjo įvykdi dėl to, kad susitikime esą pranešė nedalyvausiantis Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka.