Pasaulyje

2020.01.08 15:16

NATO vadovas pasmerkė Irano įvykdytą raketų apšaudymą

BNS2020.01.08 15:16

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas trečiadienį pasmerkė Irano atakas raketomis prieš irakiečių bazes, kur dislokuota JAV ir jų sąjungininkų karių.

Naktį iš antradienio į trečiadienį Irano revoliucinės gvardija smogė raketomis dviem irakiečių bazėms, kur dislokuotos JAV vadovaujamos koalicijos pajėgos, padedančios kovoti su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS). Teheranas pavadino šias atakas atsaku į praėjusią savaitę amerikiečių įvykdytą operaciją, per kurią Irake buvo nukautas Irano Kudso (Jeruzalės) specialiųjų pajėgų vadas Qasemas Soleimani.

„Smerkiu Irano raketų išpuolius prieš JAV ir koalicijos pajėgas Irake“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė J. Stoltenbergas.

„NATO ragina Iraną susilaikyti nuo tolesnio smurto. Sąjungininkai ir toliau rengia konsultacijas, taip pat lieka įsipareigoję vykdyti mūsų mokymo misiją Irake“, – pridūrė Aljanso vadovas.

Anksčiau jis pareiškė, kad 500 karių turintis NATO kontingentas įšaldė savo mokymo misijas Irake, siekdama užtikrinti savo pajėgų saugumą. J. Stoltenbergas teigė, kad misija bus atnaujinta pagerėjus saugumo padėčiai.

Išvakarėse Aljansas paskelbė apie planus saugumo sumetimais laikinai išvesti iš Irako dalį savo kontingento.

Vienas NATO pareigūnas sakė, kad per Irano raketų smūgius Aljanso mokymo misijoje Irake dalyvaujantys kariai nenukentėjo.

JAV ir jų sąjungininkių pajėgos Irake nerimavo, kad po Q. Soleimani nužudymo jos gali tapti Irano arba jo palaikomų irakiečių sukarintų grupių atsakomųjų smūgių taikiniais. Kai kurios valstybės, dalyvaujančios NATO misijoje Irake, nurodė išvesiančios savo karius iš tos šalies.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.