Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Austrija vėl uždarys savo sieną pabėgėliams

LRT RADIJAS, LRT.lt, 15min.lt 2015.09.08 13:45

Austrijos valdžia palaipsniui nustos įsileisti tūkstančius pabėgėlių, esančių Vengrijoje. Apie tokį sprendimą pranešė kancleris Werneris Faymannas po konsultacijų su Vokietijos vyriausybės vadove Angela Merkel.

Austrijos valdžia palaipsniui nustos įsileisti tūkstančius pabėgėlių, esančių Vengrijoje. Apie tokį sprendimą pranešė kancleris Werneris Faymannas po konsultacijų su Vokietijos vyriausybės vadove Angela Merkel.

Tai reiškia, kad netrukus Vengrijoje esantys pabėgėliai vėl nebegalės laisvai keliauti į Vokietiją. Vokietijos vidaus reikalų ministras pabrėžia, kad sprendimas įsileisti migrantus yra tik laikinas, ir netrukus pabėgėliai vėl turės registruotis toje šalyje, į kurią pirmiausia ir atvyko.

Nuo penktadienio, kai Austrija ir Vokietija pabėgėliams atvėrė savo sieną, iš Vengrijos į Vokietiją atvyko daugiau kaip 12 tūkst. žmonių.

Pabėgėliai 2015-aisiais Vokietijai kainuos 10 mlrd. eurų

Vien tik 2015 m. pabėgėlių globa Vokietijai kainuos apie 10 mlrd. eurų. Ši suma yra gerokai didesnė negu planuota dar vasaros viduryje, kadangi į Vokietiją plūstančių migrantų skaičiaus prognozę teko smarkiai pakoreguoti, rašo naujienų svetainė dw.de.

Laikraštis „Frankfurter Allgeimeinen Zeitung“ sekmadienį paskelbė, kad jau šių metų pabaigoje Vokietijos išlaidos, susijusios su pabėgėlių priėmimu, gali pasiekti nuo 9 iki 10,5 mlrd. eurų. Šie skaičiai nurodomi remiantis Vokietijos vietos valdžios apskaičiavimais.

Liepos mėnesį vykusio susitikimo dėl pabėgėlių metu Vokietijos parlamentas apskaičiavo, kad 450 tūkstančių prieglobsčio prašytojų priėmimui šiais metais užteks 5,6 mlrd. eurų. Vis dėlto, augant pabėgėlių skaičiui iš Afrikos ir Artimųjų Rytų, dabar Berlynas tikisi iki gruodžio pabaigos sulaukti net 800 tūkstančių pabėgėlių.

Vokietijos federalinio statistikos biuro duomenimis, 2014 m. buvo skirti 2,4 mlrd. eurų 203 tūkstančių prieglobsčio prašytojų priėmimui.

Vokietijos vietos valdžios metinės išlaidos vienam pabėgėliui siekia nuo 12 iki 13 tūkstančių eurų.

Šią sumą sudaro išlaidos būstui, maistui, dienpinigiams, sveikatos apsaugai ir administravimui.

Maža to, pastaruoju metu Vokietijoje vis labiau diskutuojama apie tai, kad reikia didinti policijos pajėgas.

Bavarijos vidaus reikalų ministras Joachimas Herrmannas teigia, kad visi į Europą keliaujantys pabėgėliai siekia pasiekti Vokietiją, bet šalis su tokia susiklosčiusia situacija negali susitvarkyti viena.

Šeštadienį Liuksemburge vykusio ES šalių užsienio reikalų ministrų susitikime taip pat nebuvo susitarta dėl konkrečių žingsnių kovojant su rekordiniu į Europą plūstančių pabėgėlių skaičiumi.