Pasaulyje

2020.01.08 13:08

Lenkija skelbia apie savo ambasadorės Irake evakavimą

BNS2020.01.08 13:08

Lenkijos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad šalies ambasadorė Irake Beata Peksa, augant įtampai tarp JAV ir Irano, saugumo sumetimais buvo evakuota į Lenkiją.

Ambasadorė evakuota Didžiosios Britanijos prašymu, nes Lenkijos diplomatinė misija yra įsikūrusi britų ambasadoje.

Pasak Lenkijos užsienio reikalų ministerijos, evakuota tik ambasadorė, o ambasada Bagdade toliau dirba.

Lenkija yra tarp kelių Europos valstybių, paskelbusių, kad jų kariai Irake nenukentėjo per praėjusios nakties Irano raketinius smūgius dviem karinėms bazėms.

Vienoje iš Irano apšaudytų bazių Irake anksčiau tarnavo šeši Lietuvos kariai, tačiau išpuolio metu jų bazėje nebuvo. Tai trečiadienį paskelbė Krašto apsaugos ministerija, atnaujinusi informaciją apie Lietuvos karių Irake situaciją.

Anot ministerijos, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas gavo karių pranešimus, patvirtinančius, kad jie yra saugūs.Kariai tarnavo Al Asado bazėje. Jie dalyvauja JAV vadovaujamos koalicijos misijoje „Įgimtas ryžtas“, kur apmoko vietos pajėgas.

Iranas taip pat taikėsi į bazę Erbilyje. Dar devyni Lietuvos kariai tarnavo kitoje, NATO vadovaujamoje misijoje. Trys iš jų jau yra perkelti į Kuveitą, kiti kol kas lieka Irako sostinėje Bagdade, BNS sakė Gynybos štabo atstovas spaudai kapitonas Andrius Dilda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.