Pasaulyje

2020.01.08 16:48

Australijos policija apkaltino mažiausiai 24 žmones dėl krūmynų padeginėjimų

LRT.lt2020.01.08 16:48

Australijos gaisrus daugiausia sukelia sausra ir didelis karštis, tačiau policija pareiškė kaltinimus mažiausiai 24 žmonėms dėl krūmynų padegimo Naujajame Pietų Velse, skelbia CNN.

Nuo lapkričio 8 dienos Naujojo Pietų Velso policija ėmėsi teisinių veiksmų dėl nusikaltimų, susijusių su ugnimi prieš 183 žmones, iš kurių 40 yra nepilnamečiai, teigiama policijos pareiškime. Teisiniai veiksmai varijuoja nuo perspėjimo iki baudžiamųjų kaltinimų.

Iš 183 žmonių 53 buvo įspėti ar patraukti baudžiamojon atsakomybėn, nes nesilaikė visiško ugnies naudojimo draudimo, 47 kaltinami, kad išmetė degančią cigaretę ar degtuką ant žemės, policijos pranešimą cituoja CNN.

Per šį gaisro sezoną šalyje žuvo mažiausiai 24 žmonės. Nors gaisrai padarė žalos kiekvienai Australijos valstijai, labiausiai nukentėjo Naujasis Pietų Velsas.

Australiją liepsnos siaubia jau ne vieną mėnesį. Gaisruose jau sudegė daugiau nei 2000 namų, o iš viso ugnis nuniokojo beveik 18 milijonų akrų žemės, rašo CNN. Tai yra didesnis plotas nei visa Lietuva.

Didžiąją dalį sudegusių plotų užima krūmynai, miškai ir nacionaliniai parkai, kuriuose gyvena vietiniai laukiniai gyvūnai. Pasak Sidnėjaus universiteto ekologų, beveik pusė milijardo gyvūnų buvo paveikti gaisrų vien Naujajame Pietų Velse, o milijonai iš jų veikiausiai jau žuvo, skelbia CNN.