Pasaulyje

2020.01.07 22:22

ES smerkia Turkijos sprendimą nusiųsti dalinius į Libiją

ELTA2020.01.07 22:22

ES užsienio politikos įgaliotinis Josephas Borrellis pasmerkė Turkijos sprendimą nusiųsti karius į Libiją. Tai didina susirūpinimą dėl padėties pilietinio karo šalyje, pareiškė jis antradienį Briuselyje po susitikimo su Vokietijos, Italijos, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministrais.

„Mes reikalaujame paliaubų ir nutraukti eskalaciją bei kišimąsi iš išorės, kuris praėjusiomis dienomis padidėjo, – kalbėjo J. Borrellis. – Akivaizdu, kad tai susiję su Turkijos sprendimu įžengti į Libiją su savo daliniais. Tai mes atmetame, ir tai didina mūsų susirūpinimą dėl padėties Libijoje.“

Vokietija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Italija ir ES po susitikimo paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame paragino nutraukti mūšius dėl sostinės Tripolio ir likusioje šalies dalyje. Besitęsianti įtaka iš išorės esą kursto krizę bei kenkia šalies nacionaliniams interesams ir stabilumui regione.

Po ilgamečio diktatoriaus Muammaro al Gaddafui nuvertimo 2011-aisiais Libijoje tvyro pilietinio karo chaosas. Įtakingas generolas Chalifa Haftaras su savo Libijos nacionaline armija (LNA) pasiskelbusiomis pajėgomis kontroliuoja teritorijas šalies rytuose, tačiau siekia valdžios visoje šalyje. Pernai jis pradėjo Tripolio puolimą, kur dirba užsienio pripažįstama F. al-Sarrajaus vyriausybė. Turkija paskelbė, kad siųs į Libiją karius F. al-Sarrajui paremti.

Nuo balandžio, kai buvo pradėtas Tripolio puolimas, JT duomenimis, žuvo daugiau kaip 280 civilių, per 140 000 žmonių buvo priversti palikti savo namus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.