Pasaulyje

2020.01.07 21:06

Irano prezidentas: JAV interesams Vidurio Rytuose „iškilęs pavojus“

BNS2020.01.07 21:06

Irano prezidentas Hassanas Rouhani antradienį kalbėdamasis telefonu su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu pareiškė, kad Amerikos interesams Vidurio Rytų regione „iškilęs pavojus“, pranešė jo biuras.

Šis pareiškimas nuskambėjo Vidurio Rytuose smarkiai padidėjus įtampai po amerikiečių praeitą savaitę surengto karinio smūgio Bagdade, per kurį buvo nukautas įtakingas Irano generolas.

„Jungtinės Valstijos privalo žinoti, kad jų interesams ir saugumui šiame regione yra iškilęs pavojus ir kad jos negali išvengti šio didžio nusikaltimo pasekmių“, – Irano prezidentūra citavo valandos trukmės H. Rouhani pokalbį su E. Macronu.

Penktadienį per JAV bepiločio orlaivio ataką, surengtą Amerikos prezidento Donaldo Trumpo įsakymu, žuvo Irano generolas Qasemas Soleimani.

Iranas pažadėjo „žiaurų kerštą“, bet D. Trumpas perspėjo, kad Vašingtonas yra pasirinkęs 52 taikinius, kuriems gali būti smogta, jeigu Teheranas atakuotų Amerikos piliečius arba interesus.

H. Rouhani savo ruožtu sakė, kad amerikiečiai „padarė didelę strateginę klaidą nužudydami generolą Soleimani“, šiitiškos respublikos Revoliucinės gvardijos padalinio, atsakingo už operacijas užsienyje, vadą.

Irano prezidentas pridūrė, kad šis nužudymas gali atnešti priešingų padarinių, nei tikisi Jungtinės Valstijos.

„Šis nusikaltimas kaip niekada anksčiau sustiprino Irano žmonių, taip pat Irako žmonių vienybę ir solidarumą“, – jis sakė E. Macronui.

„Irano Islamo Respublika niekada nesieks karo arba nesaugumo regione, bet nedels ginti savo teisių ir suvereniteto“, – pabrėžė H. Rouhani.