Pasaulyje

2020.01.08 15:55

Daugiausiai prievartavimų Britanijos istorijoje įvykdęs vyras už 136 išžaginimus kalės iki gyvos galvos

LRT.lt 2020.01.08 15:55

Jungtinėje Karalystėje Reynhardas Sinaga buvo pripažintas kaltu dėl to, kad iš Mančesterio klubų į savo butą nusivedė, apsvaigino ir užpuolė 48 vyrus. Be to, nusikaltimus jis filmuodavo. R. Sinaga buvo nuteistas už 159 seksualinius nusikaltimus, iš jų – 136 sudaro išžaginimai. Pasak sprendimą priėmusios teisėjos, niekada nebus saugu tokį žmogų paleisti į laisvę, skelbia BBC.

Policija teigia turinti įrodymų, kad nuo 36-erių metų R. Sinagos nukentėjo mažiausiai 190 asmenų. Jungtinės Karalystės Karūnos prokuratūra teigia, kad Sinaga buvo „daugiausiai nusikaltimų įvykdęs prievartautojas Britanijos teisėsaugos istorijoje.“

Teisėja Suzanne Goddard skyrė jam bausmę iki gyvos galvos su sąlyga, kad prašyti lygtinio paleidimo jis galėtų ne anksčiau nei po 30 metų.

Iš viso keturiuose atskiruose teismo procesuose Indonezijos pilietis buvo pripažintas kaltu dėl 136 išžaginimų, dėl 8 bandymų išžaginti ir 14 seksualinių užpuolimų, taip pat ir dėl vieno užpuolimo bei analinio įsiskverbimo.

Iš viso buvo nustatytos 48 aukos, tačiau ir toliau bandoma susisiekti su visais, kurie, įtariama, galėjo nukentėti nuo R. Sinagos, rašo BBC.

Teisėjos teigimu, R. Sinaga yra „serijinis seksualinis nusikaltėlis, medžiojęs jaunus vyrus“, kurie „nenorėjo nieko daugiau, tik praleisti laiką su draugais.“ Taip pat teisėja įvardijo nuteistąjį kaip „labai pavojingą, gudrų ir apgaulingą asmenį, kurį niekada nebūtų saugu paleisti.“

Pirmą kartą kalbėdamas apie sūnui skirtą nuosprendė, jo tėvas Saibun Sinaga BBC sakė: „Mes priimame nuosprendį. Už padarytus nusikaltimus jam paskirta tokia bausmė, kokios jis nusipelnė. Nenoriu daugiau aptarinėti bylos.“

R. Sinagos draugai iš Indonezijos universiteto tikina, kad jis buvo iš minios išsiskiriantis ir populiarus studentas. „Jis buvo labai socialus, draugiškas, su juo buvo paprasta bendrauti ir smagu dirbti prie projektų“, – BBC sakė viena draugė, kuri norėjo atskleisti savo tapatybės. Jų ryšys nutrūko tada, kai R. Sigana 2007 m. išvyko tęsti mokslų į Jungtinę Karalystę.

Naudojo prievartavimo narkotikus

R. Sinaga laukdavo, kol vyrai išeidavo iš naktinių klubų ar barų, tuomet pasiūlydavo išgerti ar iškviesti nusivesdavo juos į savo butą. Savo aukas jis apsvaigindavo ir užpuldavo, kol jie būdavo be sąmonės. Dauguma, atgavę samonę, neprisimindavo, kas atsitiko.

Kaltinimus neigusio studento teigimu, nė vienas vyras neprieštaravo tam, ką jis darė, taip pat visi sutiko būti filmuojami ir tik apsimetė, kad miega. Tokią gynybą teisėja pavadino juokinga, skelbia BBC.

Skelbdama nuosprendį teisėja pažymėjo, kad yra tikra, jog R. Sinaga naudojo prievartavimo narkotikus.

Teisme perskaitytuose nukentėjusiųjų pareiškimuose viena auka teigė, kad R. Sinaga „sunaikino dalį mano gyvenimo“, o kita teigė, jog tikisi, „kad jis niekada neišeis iš kalėjimo ir paklius į pragarą.“ Teigiama, kad kai kuriems vyrams atsirado psichinių sveikatos problemų, minčių apie savižudybę.

Daugelis aukų nežinojo, kad buvo išprievartautos, kol nesulaukė dėmesio iš policijos, rašo BBC.

R. Sinaga, kuris studijavo doktorantūrą Leedso universitete, vyrus puldinėjo keletą metų. Prievartautojas buvo sučiuptas 2017 m. birželį, kai viena auka atgavo sąmonę tuo metu, kai buvo užpulta ir kovodama su Sinaga, sugebėjo iškviesti policiją.

Konfiskavę R. Sinagos telefoną, pareigūnai nustatė, kad jis nufilmavo kiekvieną išpuolį. Nusikaltimų filmuotos medžiagos trukmė siekia apie šimtą valandų, skelbia BBC.

Šis atradimas paskatino pradėti didžiausią išžaginimo tyrimą Didžiosios Britanijos istorijoje.

R. Sinagos teismo procesas vyko 18 mėnesių. Jis buvo pripažintas kaltas dėl visų jam pareikštų kaltinimų. Prievartautojas teistas už nusikaltimus, kuriuos įvykdė nuo 2015 m. sausio iki 2017 m. birželio, tačiau policija mano, kad nusikaltimus vykdyti jis galėjo ir anksčiau. Manoma, kad tikrasis jo nusikaltimų mastas gali niekada nebūti iki galo atskeistas, rašo BBC.