Pasaulyje

2020.01.07 16:29

Putinas atvyko neskelbto vizito į Siriją, susitinka su Assadu

atnaujinta 17.06
LRT.lt, ELTA2020.01.07 16:29

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį lėktuvu atskrido į Sirijos sostinę Damaską ir susitiko su šios šalies lyderiu Basharu al-Assadu. Ši Kremliaus vadovo kelionė nebuvo skelbta iš anksto, bet apie ją informavo Sirijos valstybinė televizija ir Rusijos valstybinė naujienų agentūra „Interfax“.

Tai pirmasis Rusijos prezidento V. Putino vizitas Sirijoje po 2017 m. apsilankymo rusų karių bazėje Hmeimime Latakijos provincijoje 2017-aisiais.

Rusija 2015 m. pradėjo karinę operaciją Sirijoje, kuri padėjo išsilaikyti B. al-Assado režimui, kovojusiam prieš sukilėlius ir „Islamo valstybės“ (ISIS) teroristinę grupuotę.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas, agentūros „Interfax“ duomenimis, sakė, kad abu prezidentai susitiko Rusijos pajėgų bazėje. Vienoje nuotraukoje buvo matyti, kaip jie spaudžia vienas kitam rankas. Apie vizitą iš anksto nebuvo skelbta.

Susitikime buvo kalbama apie padėtį įvairiuose šalies regionuose, sakė D. Peskovas. Situacijos vertinimą pateikė kariuomenė. V. Putinas, anot atstovo, pareiškė galįs užtikrintai pasakyti, „kad buvo įveiktas ilgas kelias šalies teritoriniam integralumui atkurti“. Sirijos prezidentūros duomenimis, B. al-Assadas padėkojo rusų kariams už jų „auką“ pilietiniame kare, informuoja agentūra „Reuters“.

Rusijos ir Sirijos vadovai susitinka, kai yra itin paaštrėjusi įtampa tarp JAV ir Irano po to, kai JAV oro smūgiais nukovė svarbų iraniečių hibridinėms operacijoms visame regione vadovavusį Revoliucinės gvardijos Quds dalinio vadovą generolą Qasemą Soleimani. Jis taip pat padėjo B. al-Assado režimui kovoti su ISIS Sirijoje.