Pasaulyje

2015.09.06 14:11

Graikijos Agatonisio saloje mirė pabėgėlių kūdikis, Lesbe įvyko susirėmimas

BNS2015.09.06 14:11

Graikijos Agatonisio saloje šeštadienį mirė dviejų mėnesių kūdikis iš pabėgėlių šeimos, o Lesbo saloje įvyko policijos ir migrantų susirėmimas.

Graikijos Agatonisio saloje šeštadienį mirė dviejų mėnesių kūdikis iš pabėgėlių šeimos, o Lesbo saloje įvyko policijos ir migrantų susirėmimas.

Pasak šaltinio policijoje, dviejų mėnesių kūdikis mirė kelios valandos po to, kai šeima, kuri atplaukė iš Turkijos, pasiekė Agatonisį. Kūdikis buvo gydomas vietos ligoninėje, bet jos medikai turi tik ribotas galimybes, visuomeninei televizijai ERT sakė meras Evangelas Kotoras.

Informacijos apie vaiko tapatybę ir mirties priežastį pareigūnai kol kas nepateikė.

Tuo metu Lesbo saloje policija šeštadienio vakarą panaudojo ašarines dujas, norėdama nustumti tūkstančius pabėgėlių ir migrantų, bandžiusių prasiveržti pro barjerus ir įlipti į specialiai užsakytą laivą, kuriuo kai kurie iš jų turėjo būti nuplukdyti į Atėnus, sakė šaltinis policijoje.

Per susirėmimus vienas pabėgėlis buvo sužeistas, jis nuvežtas į ligoninę.

Anksčiau šeštadienį šimtai pabėgėlių ir migrantų surengė protestą prieš uždelstą registravimo procesą, kuris trukdo jiems keliauti toliau į šiaurę, į kitas Europos šalis.

„Prieglobsčio, prieglobsčio!“ – šaukė jie priešais pagrindinį salos pabėgėlių centrą. Kai kurie jų į policininkus svaidė akmenis.

Graikijos pakrantėse šiemet jau išsilaipino daugiau kaip 230 tūkst. žmonių, kurių didžioji dauguma nori vykti į kitas Europos Sąjungos šalis, tokias kaip Vokietija ir Švedija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.