Pasaulyje

2020.01.05 14:19

Austrijos URM praneša apie „rimtą“ kibernetinę ataką

BNS2020.01.05 14:19

Austrijos užsienio reikalų ministerija patyrė „rimtą kibernetinę ataką“, už kurią gali būti atsakinga kita valstybė, sekmadienį pranešė pareigūnai.

Šeštadienį prasidėjusi ataka tęsiasi ir sekmadienį, o „ekspertai sako, kad ji gali trukti kelias dienas“, naujienų agentūrai AFP tvirtino URM atstovas.

Vidaus reikalų ministerija ir Užsienio reikalų ministerija paskelbė pranešimą apie ataką, kuri prasidėjo šeštadienį kiek prieš 23 val. vietos (sekmadienį 0 val. Lietuvos) laiku.

„Dėl atakos sunkumo ir pobūdžio negalima atmesti, kad tai yra tikslinė valstybinio veikėjo ataka“, – teigiama pranešime.

„Praeityje kitos Europos valstybės buvo tapusios panašių atakų taikiniais“, – priduriama jame.

Dėl incidento imtasi skubių priemonių, taip pat įkurtas „koordinacinis komitetas“, sakoma ministerijų pranešime.

Apie kibernetinę ataką pranešta Austrijos žaliesiems šeštadienį patvirtinus koaliciją su konservatoriais per partijos suvažiavimą Zalcburge. Taip buvo panaikinta paskutinė kliūtis abiem politinėms jėgoms sudaryti precedento neturintį aljansą.

2018 metais kibernetinės atakos taikiniu tapo Vokietijos vyriausybės IT tinklas.

Pernai Europos Sąjunga patvirtino gaires, leidžiančias nubausti už Bendrijos ribų veikiančius asmenis, vykdančius kibernetines atakas, kuriomis sutrikdoma ligoninių ir bankų veikla, kišamasi į rinkimų procesą, vagiamos verslo paslaptys ar pinigai.