Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Daugiau nei 1000 migrantų iš Budapešto pėsčiomis pajudėjo Austrijos link

BNS 2015.09.08 13:45

Šimtai migrantų, kelias paras buvusių įstrigusių Budapešto pagrindinėje Rytinėje traukinių stotyje, penktadienį pajudėjo iš šios teritorijos, ketindami pėsčiomis pasiekti sieną su Austrija, pranešė padėtį vietoje stebintis AFP reporteris.

Šimtai migrantų, kelias paras buvusių įstrigusių Budapešto pagrindinėje Rytinėje traukinių stotyje, penktadienį pajudėjo iš šios teritorijos, ketindami pėsčiomis pasiekti sieną su Austrija, pranešė padėtį vietoje stebintis AFP reporteris.

Milžiniškoje minioje yra ir neįgaliųjų vežimėliuose, ir vaikus ant pečių nešančių tėvų; visi jie pasiryžę pėsčiomis įveikti 175 kilometrus iki sienos.

Kai kurie rodė pirštais pergalės ženklus, kiti nešėsi Vokietijos kanclerės Angelos Merkel, kuri neseniai paskelbė, kad Berlynas švelnina prieglobsčio teikimo sąlygas sirams, portretus.

„Mes laimingi, kad pagaliau kažkas vyksta. Kita stotelė – Austrija. Vaikai labai pavargę, Vengrija bloga, turime kažkaip eiti“, –naujienų agentūrai AFP sakė iš Sirijos atvykęs 23 metų Osama.

Laikinose pabėgėlių stovyklose Vengrijos sostinėje prie Kelečio stoties susikaupė apie 2 tūkst. žmonių, kai geležinkelio vadovybė neleido jiems lipti į traukinius, vykstančius į Austriją ir Vokietiją, nes pabėgėliai neturi ES vizų.

Policija stebėjo, kaip migrantai tylomis eina per sostinę, bet nesikišo, sakė AFP korespondentas. Eisena trikdė transporto eismą, susidarė spūsčių pagrindinėje miesto magistralėje, einančioje į vakarinę miesto dalį – Budą.

Tuo tarpu Vengrijos parlamentarai ginčijasi dėl griežtesnių naujų priemonių prieš imigraciją. Viena jų – laikyti baudžiamuoju nusikaltimu neteisėtą sienos perėjimą ir vandalizmą prie spygliuotų vielų tvoros palei sieną su Serbija.

Vengrija per pastaruosius kelis mėnesius atsidūrė tokioje pačioje padėtyje kaip ir Italija bei Graikija – prie „fronto linijos“, Europą ištikus migrantų krizei. Vien rugpjūtį per vakarų Balkanus žygiavo apie 50 tūkst. žmonių.

Ketvirtadienį į Vengriją įžengė 3300 migrantų – tai naujausias rekordinis skaičius, kurį pateikia JT pabėgėlių reikalų agentūra.

Vengrijos dešiniųjų vyriausybė, vadovaujama ministro pirmininko Viktoro Orbano, į migrantų antplūdį reagavo tverdama spygliuotos vielos tvorą palei visą sieną su Serbija.

Ketvirtadienį jis gynė savo vyriausybė veiksmus ir kaltino Vokietiją, kad ši sušvelnino prieglobsčio taisykles tūkstančiams migrantų, keliaujančių per Vokietiją.

„Niekas nenori pasilikti Vengrijoje, nei Slovakijoje, nei Lenkijoje, nei Estijoje. Visi nori vykti į Vokietiją. Mūsų darbas – tik juos suregistruoti“, – aiškino V.Orbanas, atvykęs į Briuselį derybų krizės klausimu su Europos Komisijos vadovu Jean-Claude Junckeriu ir Europos Vadovų Tarybos pirmininku Donaldu Tusku.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi