Pasaulyje

2020.01.03 14:54

Trumpo prognozė atsisuko prieš jį – sakė, kad karą su Iranu prieš rinkimus pradės Obama

LRT.lt2020.01.03 14:54

Donaldas Trumpas 2011 ir 2012 metais savo pamėgtame tviteryje pranašavo, kad JAV prezidentas Barackas Obama pradės karą su Iranu, siekdamas būti perrinktas antrajai kadencijai. Dabar pats D. Trumpas ruošiasi 2020-ųjų rinkimams ir įsakė suduoti smūgius, kurie nukovė Irano generolą.

„Kad būtų išrinktas, @BarackObama pradės karą su Iranu“, – tada tviteryje rašė dar tik verslininkas ir šou pasaulio atstovas D. Trumpas.

Penktadienį JAV sudavė smūgius Irako sostinės Bagdado oro uostui, kurių metu žuvo aukšto rango Irano generolas Quasemas Soleimani. Jis laikomas pagrindiniu Irano ekspansinės politikos Artimųjų Rytų regione architektu ir slaptų operacijų vykdytoju.

Anot Pentagono, šią ataką surengti asmeniškai įsakė D. Trumpas. Jis ruošiasi 2020-ųjų metų JAV prezidento rinkimams, kuriuose tikisi būti išrinktas vadovauti šaliai antrą kadenciją, o jo reitingas šiuo metu nugrimzdo prie 42 proc. ribos, rašo „Business Insider“.

„Dabar, kai B. Obamos reitingai ritasi žemyn, saugokitės, nes jis įsakys suduoti smūgį Libijai ar Iranui. Jis jaučiasi beviltiškai“, – rašė D. Trumpas.

„Mūsų prezidentas pradės karą su Iranu, nes visiškai neturi jokių derybinių galimybių. Jis silpnas ir neefektyvus. Taigi, jis mano, kad vienintelis kelias būti perrinktam – ir toks užtikrintas kaip jūs, sėdintys ten – pradėti karą su Iranu‘, – vaizdo įraše sakė D. Trumpas.

Senos D. Trumpo 2011 ir 2012 tviterio žinutės apie B. Obamos esą sukelsimą karą su Iranu vėl tapo itin populiarios „Twitter“ socialiniame tinkle.

Po atakos, penktadienį socialiniame tinkle „Twitter“ populiariausių raktažodžių penketuke atsidūrė grotažymės #WW3 ir #WWIII, reiškiančios Trečiąjį pasaulinį karą.