Pasaulyje

2020.01.02 10:08

Europarlamentarai reikalauja bausti ES šalis, suteikiančias pilietybę už pinigus

ELTA2020.01.02 10:08

Dėl ES pasų pardavinėjimo turtingiems investuotojams Europos Parlamento žalieji reikalauja baudžiamojo proceso prieš Maltą ir kitas ES šalis.

„ES pasai ir vizos nėra prekė, – sakė Vokietijos žaliųjų atstovas Europos Parlamente Svenas Giegoldas. – Pinigai negali būti kriterijus gauti pilietybę ir teisę gyventi ES“.

„Times of Malta“ prieš tai pranešė, kad 2018 metais penki Kataro šeimos nariai gavo Maltos pilietybę, o kartu ir ES pasus. Su jais jie gali nekliudomai keliauti po Šengeno zoną. „Pilietybės pardavimas Kataro valdovų šeimos nariams yra tik ledkalnio viršūnė“, – pabrėžė S. Giegoldas.

Remiantis 2018 metais nevyriausybinės organizacijos „Transparency International“ (TI) atliktu tyrimu, dėl pasų pardavinėjimo ES yra mažiau atspari korupcijai. Keliolika ES valstybių, tarp jų – Austrija, Portugalija ir Kipras, TI duomenimis, praeityje siūlė pilietybę ar leidimą gyventi šalyje turtingiems investuotojams iš trečiųjų šalių.

Kipro vyriausybė pastaruoju metu po kritikos paskelbė griežtinsianti pilietybės suteikimo taisykles.

„Europos Komisija privalo pradėti sutarties pažeidimo procedūras prieš visas ES šalis, kuriose veikia auksinės vizos ir pilietybės programos, – reikalavo S. Giegoldas. – Jos akivaizdžiai pažeidžia lojalaus bendradarbiavimo tarp šalių principą“.