Naujienų srautas

Pasaulyje2013.02.01 17:11

Nobelio taikos premijai nominuota 15-metė moksleivė iš Pakistano

ELTA 2013.02.01 17:11

Dėl savo pasipriešinimo Talibanui išgarsėjusi Pakistano moksleivė Malala Yousafzai nominuota šių metų Nobelio taikos premijai gauti, praneša agentūra AFP. 

Dėl savo pasipriešinimo Talibanui išgarsėjusi Pakistano moksleivė Malala Yousafzai nominuota šių metų Nobelio taikos premijai gauti, praneša agentūra AFP.

„Apdovanojimas Malalai būtų ne tik skiriamas laiku ir derėtų su kovotojams už žmogaus teises ir demokratiją skiriamais apdovanojimais. Taip būtų pabrėžiama ir vaikų bei švietimo tema“, – pareiškė Oslo taikos tyrimo instituto vadovas Kristianas Bergas Harpvikena. 15-metę Nobelio taikos premijai nominavo Prancūzijos, Kanados ir Norvegijos deputatai.

Pakistanietę spalio pradžioje mokykliniame autobuse užpuolė talibų kovotojas ir šūviais sužeidė į galvą ir pečius. Ji tik per plauką liko gyva. Malala tapo žinoma, kai BBC interneto dienoraštyje rašė apie mergaičių teisę į švietimą.

Be Malalos Nobelio taikos premijai gauti nominuoti žmogaus teisių aktyvistai, kurių kandidatūros jau buvo pateiktos ankstesniais metais. Tarp jų yra kalinamas Baltarusijos aktyvistas Alesis Beliackis ir Rusijos aktyvistė Liudmila Aleksejeva.

Teisę siūlyti kandidatus į prestižinį apdovanojimą turi tūkstančiai asmenybių – parlamentarai, ministrai, tarptautinių organizacijų atstovai, universitetų profesoriais ir buvę laureatai.

Šių metų Nobelio taikos premijos laureatas bus paskelbtas spalį. Pernai apdovanojimas skirtas Europos Sąjungai (ES). 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi