Pasaulyje

2019.12.30 15:38

Po kruvino išpuolio, Niujorko meras žada kovoti su „antisemitizmo krize“

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.30 15:38

Po išpuolio rabino namuose Niujorko meras Billas de Blasio sako, kad miestas išgyvena antisemitizmo „krizę“, ir paskelbė naujas priemones jai numalšinti.

Meras sako, kad žydų gyvenamuose rajonuose bus sustiprintas saugumas, budės daugiau policijos, o mokyklose bus mokoma, kaip kovoti su neapykanta.

Žinios. Patvirtino kovos su klimato kaita planą – tikimasi, kad pusė šios sumos ateis iš ES fondų

Penki žmonės sužeisti per ataką šeštadienį Niujorko Monzio priemiestyje, kur gyvena daug žydų ultraortodoksų. Rabino namuose vyko Chanukos šventė, kai įsiveržęs 37-erių vyras ėmė švaistytis dideliu peiliu.

Įtariamasis suimtas, jam pateikti kaltinimai pasikėsinimu į gyvybę. Išpuolį pasmerkė Izraelio lyderiai, o JAV prezidentas Donaldas Trumpas paragino gyventojus kovoti su antisemitizmu, kurį apibūdino kaip „blogio rykštę“.

„Daugybė žmonių dabar jaučia baimę. Turime apie tai nuoširdžiai kalbėti, nes baimės lygis aukštas. Turime pripažinti, kad kažkas pasikeitė. Kalbuosi su žmonėmis iš savo paties aplinkos, draugais, kuriuos seniai pažįstu, ir kurie dabar dvejoja, kurie jaudinasi, ar pasipuošę savo tikėjimo simboliu netaps taikiniu. Tokia situacija Niujorke ar bet kur šioje šalyje, bet kur pasaulyje nėra priimtina. Esame nusiteikę veikti ryžtingai ir be atvangos. Imsimės tiek priemonių, kiek reikės, kad užbaigtume šią krizę“, – sakė B. de Blasio.