Pasaulyje

2019.12.30 12:20

Gretos Thunberg tėvas: ji yra laiminga, bet man neramu

LRT.lt2019.12.30 12:20

Klimato aktyvistės Gretos Thunberg tėvas pareiškė, kad jos dukros atsidūrimas „fronto linijoje“ kovoje su klimato kaita buvo „bloga idėja“, rašo BBC.

Įkvėpti 16-metės švedės G. Thunberg visame pasaulyje milijonai žmonių ėmė aktyviau reikšti nepritarimą jų nuomone per mažoms pastangoms kovoti su klimato kaita. Aktyvistės pradėti penktadieniais vykstantys moksleivių protestai taip pat organizuojami įvairiose pasaulio šalyse.

Tačiau jos tėvas Svante Thunbergas BBC sakė, kad „nepalaiko“ dukros sprendimo praleidinėti pamokas, tuo metu streikuojant dėl klimato kaitos.

Jis pripažino, jog Greta Thunberg tapusi aktyviste yra laimingesnė, tačiau tėvas esą jaudinasi dėl „neapykantos“ su kuria ji susiduria.

S. Thunbergas BBC žurnalistams pasakojo, kad Greta Thunberg 3–4 metus kentė nuo depresijos, prieš pradėdama streikus.

„Ji nustojo kalbėti (...) ji nustojo eiti į mokyklą“, – sakė S. Thunbergas, pridėdamas, kad „didžiausias košmaras kaip tėvui“ buvo, kai Greta Thunberg nustojo valgyti.

Kad padėtų dukrai, S. Thunbergas ėmė leisti daugiau laiko su savo dukromis Greta ir Beata. Gretos Thunberg motina Malena Ernman taip pat atšaukė kontraktus, kad padėtų šeimai.

Šeima taip pat kreipėsi pagalbos į medikus ir Gretai Thunberg buvo nustatytas Aspergerio sindromas. Vėliau jie visi ėmė gilintis į klimato kaitą, o Greta Thunberg vis aistringiau ėmė galvoti apie kovą su šia problema, rašo BBC.

„Itin aktyvi“ žmogaus teisių aktyvistė Greta apkaltino savo tėvus esant „dideliais veidmainiais“, BBC sakė S. Thunbergas.

„Greta sakė – kokių žmonių teises jūs ginate, nes mes nepakankamai rimtai reagavome į klimato kaitą“, – pasakoja vyras.

Anot jo, Gretą Thunberg kovoti įkvėpė jos tėvų siekis atsakingiau tausoti klimatą – jos motina nustojo skraidyti lėktuvais, o tėvas tapo veganu.

„Aš dariau visus tuos dalykus, žinojau, kad elgiuosi teisingai. (...) Bet dariau tai ne tam, kad išsaugočiau klimatą, bet tam, kad saugočiau savo dukrą“, – sakė S. Thunbergas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt