Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Patvirtinta: Reunjono paplūdimyje rasta sparno dalis yra dingusio Malaizijos lėktuvo

BNS2015.09.08 13:45

Prancūzijos prokuroras oficialiai paskelbė tyrimų išvadą, kad Reunjone rasta sparno dalis yra iš Malaizijos lėktuvo, skridusio reisu MH370 ir dingusio virš Indijos vandenyno.

Prancūzijos prokuroras oficialiai paskelbė tyrimų išvadą, kad Reunjone rasta sparno dalis yra iš Malaizijos lėktuvo, skridusio reisu MH370 ir dingusio virš Indijos vandenyno.

„Šiandien galima pasakyti neabejotinai, kad Reunonjo saloje liepos 29 dieną aptiktas flaperonas yra iš skrydžio MH370 (lėktuvo)“, – sakoma Paryžiaus prokuratūros pranešime, patvirtinusiame praėjusį mėnesį Malaizijos premjero sakytą prielaidą.

Laineris „Boeing 777“ dingo pernai kovo 8 dieną, nepaaiškinamai nukrypęs nuo kurso, skrisdamas iš Kvala Lumpūro į Pekiną su 239 žmonėmis.

Šio lėktuvo dingimas lig šiol yra viena didžiausių paslapčių aviacijos istorijoje. Buvo surengta neregėto masto paieška Indijos vandenyne, pasinaudojus iš Žemės palydovų gautais duomenimis, nurodžiusiais tikėtiną šio lėktuvo skrydžio maršrutą.

Liepos pabaigoje vienas žmogus Reunjono saloje, Prancūzijos užjūrio teritorijoje, aptiko poros metrų ilgio sparno dalį, kuri buvo nugabenta į Prancūziją nuodugniam tyrimui, kurio ėmėsi aviacijos ekspertai.

Malaizijos ministras pirmininkas Najibas Razakas rugpjūtį suskubo pareikšti, kad Reunjono paplūdimyje rasta bangų išmesta lėktuvo sparno dalis priklauso tam pačiam laineriui „Boeing 777“, kuris dingo pernai kovo 8 dieną.

Tačiau Prancūzijos tyrėjai tada buvo atsargesni ir sakė, kad esama „labai didelės tikimybės“, jog ši dalis yra iš to lėktuvo.

Šį ketvirtadienį paskelbtame prokuratūros ir tyrėjų pranešime sakoma, kad ant sparno dalies rasti trys skaičiai ir kad vienas jų atitinka reisu MH370 skridusio lėktuvo serijinį flaperono numerį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.