Pasaulyje

2019.12.28 12:13

Urugvajuje konfiskuotas rekordinis kiekis kokaino

Raimondas Čiuplys, BNS2019.12.28 12:13

Urugvajuje konfiskavus rekordinį kiekį kokaino, suduotas „didžiausias smūgis kvaišalų prekeiviams šalies istorijoje," penktadienį pranešė  karinis jūrų laivynas. 

Montevidėjaus uoste buvo sulaikyti keturi sojų miltų konteineriai, prikimšti kokaino maišų.

Pirmame konteineryje rasti „3,089 tūkst. kokaino luitų, sveriančių po 1,1 kilogramo“, – žurnalistams sakė laivyno atstovas Diego Perona.

„Narkotikų rasta keturiuose rentgenu patikrintuose konteineriuose“, – pridūrė jis.

Vėliau patikslinta, kad pirmajame konteineryje iš viso buvo 3,5 tūkst. luitų – didžiausias kiekis per visą šalies istoriją. Jei ir kituose trijuose konteineriuose yra tiek pat narkotikų, iš viso bus konfiskuota daugiau nei 15 tonos kokaino.

Urugvajus vis dažniau naudojamas kaip tranzito punktas gabenant Lotynų Amerikoje pagamintą kokainą į Afriką ir Europą.

Iki šiol didžiausias Urugvajuje konfiskuotas kokaino kiekis – 3 tonos. Jis buvo aptiktas lapkritį Montevidėjaus uoste Afrikai skirtame konteineryje.

Sojų miltų konteineriai turėjo būti gabenami į Vakarų Afrikos valstybės Togo sostinę Lomę. Konteineriai buvo pakrauti antradienį vienoje iš rančų pietvakariniame Sorjano departamente.

Pareigūnams pradėjus tyrimą, apklausiami sojų auginimo bendrovės savininkai ir sunkvežimių vairuotojai, atvežę prekes į Montevidėjaus uostą.

Rugpjūtį Vokietijos muitinė konfiskavo 4,5 t kokaino siuntą, kurios vertė gatvės kainomis siekia 1,1 mlrd. eurų. Narkotikai buvo rasti konteineryje, atgabentame į Hamburgą iš Urugvajaus. Oficialiai deklaruotas krovinys buvo sojų pupelės.

Tą patį mėnesį tona kokaino buvo rasta viename iš Urugvajaus pajūrio miestelių.

Gegužės viduryje Prancūzijoje privačiame lėktuve, atskridusiame iš Urugvajaus, buvo aptikti 600 kg itin švaraus kokaino.

Kolumbija, Peru ir Bolivija yra didžiausi kokainmedžių, iš kurių lapų išgaunamas kokainas, augintojai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt