Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Traukiniu į Austriją važiavę migrantai tikslo nepasiekė

BNS 2015.09.08 13:45

Vengrijos traukinys, turėjęs nuvežti šimtus migrantų iš Budapešto į miestu netoli sienos su Austrija, buvo sustabdytas prie vienos iš keturių pagrindinių šios šalies pabėgėlių stovyklų, o atvykėliai buvo išlaipinti, pranešė valstybinė naujienų agentūra MTI.

Vengrijos traukinys, turėjęs nuvežti šimtus migrantų iš Budapešto į miestu netoli sienos su Austrija, buvo sustabdytas prie vienos iš keturių pagrindinių šios šalies pabėgėlių stovyklų, o atvykėliai buvo išlaipinti, pranešė valstybinė naujienų agentūra MTI.

Traukinys sustojo Bičkėje, esančioje už maždaug 40 km į vakarus nuo Budapešto, o policija išlaipino migrantus ir susodino į autobusus, kurie juos nuvežė į netoliese esančią stovyklą, MTI žurnalistai pranešė iš įvykio vietos.

Naujienų agentūros reporteriai anksčiau sakė, kad tuo traukiniu važiavo 200–300 migrantų.

Sąstatas, išvažiavęs iš Budapešto pagrindinės Rytinės traukinių stoties 11 val. 20 min. vietos (12 val. 20 min. Lietuvos) laiku, turėjo būti padalytas: trys vagonai turėjo važiuos į Sonbathėjų, o likusieji – į Šoproną, kurie abu yra prie Vengrijos vakarinės sienos su Austrija.

Į Šoproną turėjusi važiuoti sąstato dalis buvo sausakimša.

Tuo tarpu antrasis traukinys, turintis važiuoti į Dėro miestą, taip pat esantį netoli Austrijos, išvažiavo iš Rytinės stoties, gabendamas apie 100 migrantų ir kelias dešimtis riaušių policininkais, nurodė vienas AFP reporteris.

Stoties platformoje ir didžiojoje salėje laukia apie tūkstantis migrantų.

Antradienį Vengrijos valdžia uždraudė migrantams važiuoti traukiniais į Austriją ir Vokietiją, kai ankstesnę dieną į tas šalis iškeliavo tūkstančiai atvykėlių.

Pareigūnai uždarė Budapešto Rytinę stotį migrantams, išprovokuodami apie 2 tūkst. ten įstrigusių žmonių protestus ir susirėmimus su policija.

Ketvirtadienio rytą stotis vėl buvo visiškai atidaryta, o šimtai žmonių plūstelėjo vidun, verždamiesi į traukinius.

Vis dėlto Vengrijos geležinkelių bendrovė perspėjo, kad jokie traukiniai į Vakarų Europos šalis nevažiuos.

„Manau, tai buvo vyriausybės, policijos ir geležinkelių bendrovės gudrybė. Traukinys atrodė kaip pasiruošęs važiuoti į Vokietiją“, – sakė Rytinėje stotyje dirbantis savanoris Martonas Bisztrai sakė AFP.

„Jie tenorėjo išgabenti žmones velniop iš čia ir sukišti į stovyklas. Manau, šis triukas buvo labai ciniškas“, – pridūrė jis.

Atsisako palikti traukinį

Vengrijoje keli šimtai migrantų ketvirtadienį atsisakė lipti lauk iš traukinio ir vykti į pabėgėlių stovyklą, pranešė naujienų agentūros AFP reporteris.

Migrantai manė, kad traukinys nuveš juos iki Austrijos sienos, bet jis sustojo Bičkėje netoli vienos iš keturių pagrindinių pabėgėlių stovyklų Vengrijoje.

Daugelis migrantų šaukė „Vokietija! Vokietija!“ ir laikė iškėlę plakatus „Help“ („Pagalbos“) ir „SOS“.

Anksčiau valstybinė naujienų agentūra MTI pranešė, kad minimam Vengrijos traukiniui sustojus prie pabėgėlių stovyklos, atvykėliai buvo išlaipinti.

Traukiniui sustojus Bičkėje, esančioje už maždaug 40 km į vakarus nuo Budapešto, policija išlaipino migrantus ir susodino į autobusus, kurie juos nuvežė į netoliese esančią stovyklą, MTI žurnalistai pranešė iš įvykio vietos.

Tačiau, matyt, ne visi keleiviai sutiko su tokia perspektyva.