Pasaulyje

2015.09.03 14:10

D. Tuskas ragina ES priimti bent 100 tūkst. pabėgėlių

BNS2015.09.03 14:10

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ketvirtadienį paragino Europos Sąjungos šalis priimti bent 100 tūkst. pabėgėlių ir taip sumažinti pietinėms Bendrijos narėms tenkančią gilėjančios migrantų krizės naštą.  

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ketvirtadienį paragino Europos Sąjungos šalis priimti bent 100 tūkst. pabėgėlių ir taip sumažinti pietinėms Bendrijos narėms tenkančią gilėjančios migrantų krizės naštą.

„Priimti daugiau pabėgėlių – svarbus tikro solidarumo ženklas. Sąžiningas bent 100 tūkst. migrantų paskirstymas tarp ES valstybių faktiškai yra tai, ko mums šiandien reikia“, – D. Tuskas sakė per bendrą spaudos konferenciją su Vengrijos premjeru Viktoru Orbanu.

ES lyderiai per birželį vykusį viršūnių susitikimą atmetė privalomąsias pabėgėlių perskirstymo kvotas, tik susitarė savanoriškai priimti 32 tūkst. žmonių iš Sirijos ir Eritrėjos, nors Europos Komisija gegužę ragino perskirstyti 40 tūkst. atvykėlių.

V. Orbanas ketvirtadienį dar kartą atmetė privalomas kvotas ir tvirtino, kad Vengrija tik vykdo ES reikalavimus tvarkydamasi su migrantais, siekiančiais patekti į šalį ir keliauti toliau į kitas Bendrijos valstybes, daugiausiai Vokietiją.

„Žmonės visoje Europoje kupini baimės“, – sakė jis ir perspėjo, kad 28 šalių blokas turi laikytis dabar galiojančių sienų kontrolės bei prieglobsčio suteikimo taisyklių, kad įkvėptų jiems pasitikėjimo.

„Iki šiol niekas nesugebėjo pateikt gero patarimo“, kokios galėtų būti alternatyvos, pabrėžė V. Orbanas, pridūręs, kad galbūt D. Tuskas galėtų ką nors pasakyti ta tema.

Vengrija įrengė spygliuotų vielų tvorą su Serbija, kuri nėra ES narė, siekdama veiksmingiau kontroliuoti migrantų antplūdį, nors tokį žingsnį aštriai kritikavo kai kurie V. Orbano partneriai Bendrijoje.

D. Tuskas pažymėjo, kad „ne visi yra Vengrijos veiksmų gerbėjai, bet viena aišku: Vengrija ėmėsi veiksmų ES sienoms apsaugoti“.

Tačiau jis taip pat perspėjo: „Būtų neatleistina, jeigu Europa pasidalytų į pritariančius sulaikymui, kurį simbolizuoja Vengrijos užtvara, ir visiško atvirumo šalininkus.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt