Pasaulyje

2019.12.27 10:15

Meksikoje archeologai aptiko rūmus, kur gyveno majų civilizacijos elitas

ELTA2019.12.27 10:15

Meksikoje archeologai aptiko didelius rūmus, kuriuose prieš daugiau nei tūkstantį metų veikiausiai gyveno majų aukštuomenė, skelbia „Deutsche Welle“.

Rūmai buvo aptikti senoviniame majų mieste Kuluboje netoli šiandieninio Kankūno rytų Meksikoje, teigiama Meksikos nacionalinio antropologijos ir istorijos instituto (INAH) pranešime.

Instituto mokslininkai tikina, kad 6 metrų aukščio ir 55 metrų – daugiau nei pusės futbolo aikštės – ilgio rūmuose žmonės tikriausiai gyveno 600–1050 mūsų eros metais.

Archeologams pavyko atkasti rūsį, laiptus ir ornamentais išpuoštas kolonas.

Tarp 250 ir 900 metų majų civilizacija valdė dideles dabartinės pietų Meksikos, Gvatemalos, Belizo ir Hondūro teritorijas. Šioje civilizacijoje Kuluba palaikė ryšius su kitais majų miestais – Ek Balamu ir Čičen Ica. Šių miestų gyventojai prekiavo ir kontroliavo didžiules teritorijas.

Kuluba dabar sudaro Kulubos archeologinę zoną, kuri yra itin svarbi archeologams.

„Tik pradėjome darbą, tik pradėjome atkasti vieną didžiausių pastatų vietovėje“, – INAH išplatintame vaizdo įraše teigė archeologas Alfredo Barrera.

Kartu su rūmais ekspertais tyrinėja ir keturis kitus pastatus Kulubos centrinėje aikštėje, tarp jų – altorių, dviejų gyvenamųjų pastatų griuvėsius ir apvalią struktūrą, kuri, manoma, buvo naudojama kaip krosnis.

Aplinkinės džiunglės taip pat atkuriamos, siekiant apsaugoti unikalų archeologinį radinį nuo prastų oro sąlygų.

INAH teigimu, ateityje į archeologinę vietovę bus įleidžiami ir turistai.