Pasaulyje

2019.12.26 09:40

Reaguodamas į iš Gazos paleistą raketą Izraelis įvykdė antskrydžius prieš „Hamas“

ELTA2019.12.26 09:40

Izraelio kariniai orlaiviai naktį į ketvirtadienį įvykdė antskrydžius Gazos Ruože, pranešė šalies kariuomenė. Taip esą atsakyta į raketą, paleista iš grupuotės „Hamas“ kontroliuojamo palestiniečių anklavo.

Įspėjamosios sirenos dėl raketos nutraukė Izraelio premjero Benjamino Netanyahu jo „Likud“ partijos ketvirtadienį vyksiančių pirminių rinkimų kampanijos renginį, paskelbė šalies visuomeninis transliuotojas.

„Lėktuvai ir sraigtasparniai smogė keliems „Hamas“ taikiniams Gazos Ruože. Tarp taikinių buvo kariniai postai“, – teigiama Izraelio kariuomenės pranešime.

Anksčiau kariuomenė tvirtino, kad „iš Gazos Ruožo į Izraelio teritoriją buvo paleista raketa, kurią numušė „Geležinio kupolo“ gynybos sistema“.
Izraelio visuomeninis transliuotojas KAN 11 parodė vaizdus, kuriuose matoma, kaip apsauginis informuoja B. Netanyahu apie „raudoną pavojaus signalą“.

Premjeras tada atsisveikino su susirinkusiais ir buvo išvestas iš patalpos su savo žmona Sarah.

Rugsėjo 10 d. „Likud“ partijos lyderis taip pat buvo evakuotas iš rinkimų kampanijos renginio pietiniame Ašdodo mieste, pasigirdus sirenoms, perspėjančioms apie ataką iš Gazos.

Ketvirtadienį politinės krizės kamuojamas premjeras „Likud“ pirmininko rinkimuose susidurs su ilgamečiu konkurentu Gideonu Saaru.

Pasak Izraelio kariuomenės, praeitą savaitę prieš Izraelį iš Gazos buvo įvykdytos dvi raketų atakos, tačiau per jas žmonės nebuvo sužeisti.

Atsakydami į atakas Izraelio kariniai orlaiviai subombardavo du „Hamas“ taikinius.

Izraelis islamistų judėjimą laiko atsakingu už visas raketų atakas iš Gazos Ruožo, tačiau šalis taikosi ir į kitas ginkluotas grupuotės Gazoje.

Nuo 2008 m. Izraelis triskart kariavo su „Hamas“ ir jos sąjungininkais Gazoje, kur 2 mln. palestiniečių gyvena kamuojami smurto, skurdo ir 10 metų trunkančios Izraelio blokados.