Pasaulyje

2015.09.03 10:51

Ukraina oficialiai paskelbė Rusiją prieše

ELTA 2015.09.03 10:51

Ukrainos Nacionalinė saugumo ir gynimo taryba priėmė naują karinės doktrinos projektą ir jame kaimyninę Rusiją oficialiai paskelbė prieše.  

Ukrainos Nacionalinė saugumo ir gynimo taryba priėmė naują karinės doktrinos projektą ir jame kaimyninę Rusiją oficialiai paskelbė prieše.

„Nenoras pripažinti Ukrainos nepriklausomybę giliai įsišaknijęs Rusijos politinio elito sąmonėje“, – pareiškė prezidentas Petro Porošenka. Todėl Ukrainai, esą, tenka kovoti su kariniais iššūkiais. Iki dabar doktrina buvo dar iš sovietinių laikų.

Prieš prasidedant posėdžiui P. Porošenka priminė, kad iki šiol galiojusi doktrina teigė, kad pagrindinė grėsmė kyla iš Vakarų. Ši klaidinga prielaida per 24 Ukrainos nepriklausomybės metus niekada nebuvo ištaisyta, pridūrė jis.

Remiantis dokumentu, Ukrainos kariuomenė iki 2020 metų turi susilyginti su NATO valstybių kariuomenėmis. Doktrinoje, kuri sukurta padedant NATO, taip pat kalbama apie detaliau neįvardytas sąlygas laikinai okupuotoms teritorijoms išlaisvinti.

Ukraina nori separatistinius Luhansko ir Donecko regionus šalies rytuose bei 2014 metų kovą Rusijos aneksuotą Krymo pusiasalį vėl perimti savo kontrolėn.

Didžiausias pavojus Ukrainos nacionaliniam saugumui yra didelė tikimybė, kad Rusija pradės didelę karinę operaciją, sakoma dokumente.

Doktrina patvirtinamas ir Kijevo sprendimas atsisakyti neprisijungusios valstybės statuso bei kursas narystės NATO link.