Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Migrantai šturmuoja Budapešto traukinių stotį

BNS 2015.09.08 13:45

Keli šimtai migrantų ketvirtadienio rytą šturmavo Budapešto pagrindinę tarptautinę traukinių stotį, kai policija ją iš naujo atidarė po dvi dienas trukusios blokados, pranešė vienas naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Keli šimtai migrantų ketvirtadienio rytą šturmavo Budapešto pagrindinę tarptautinę traukinių stotį, kai policija ją iš naujo atidarė po dvi dienas trukusios blokados, pranešė vienas naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Pagrindinis įėjimas buvo atidarytas 8 val. 15 min. vietos (9 val. 15 min. Lietuvos) laiku, o migrantai, kurių nuo antradienio Vengrijos sostinėje buvo įstrigę apie 2 000, pradėjo veržtis vidun, skubėdami prie traukinio, stovinčio viename perone, pridūrė reporteris.

Viešai paskelbtame pranešime sakoma, kad jokie tarptautiniai reisai neišvyks iš Rytinės stoties „neribotą laiką“. 

Geležinkelių bendrovė pridūrė, kad tokios politikos laikosi dėl susisiekimo traukiniais saugumo priežasčių.

Policija uždarė Rytinę stotį migrantams antradienį, neleisdama žmonėms, įsigijusiems galiojančius bilietus, bet neturintiems jokių kelionės dokumentų, į traukinius, turinčius važiuoti į Austriją bei Vokietija, kur trokšta patekti daugelis atvykėlių.

Policija ir pareigūnai kol kas nepaaiškino, kodėl stotis vėl buvo atidaryta, likus kelioms valandoms iki Vengrijos premjero Viktoro Orbano susitikimo su kitais Europos Sąjungos lyderiais Briuselyje, kur bus tariamasi dėl šios krizės.

Trečiadienį migrantai pagrasino pėsčiomis nueiti 170 km iki sienos su Austrija, jeigu policija neleis jiems įsėsti į traukinius.

Vengrija pirmadienį sužadino migrantų viltis, leidusi daugiau negu tūkstančiui jų išvažiuoti į Vakarus sausakimšais traukiniais, taip paskatindama atvykėlių antplūdį į sostinę. Tačiau praėjus parai ši galimybė buvo užverta.

Vengrija, kuri per kelis pastaruosius mėnesius leido didžiausiam skaičiui žmonių išvykti į vakarus po trumpo biurokratinio užlaikymo, dabar tvirtina nebepraleisianti daugiau grupių į ES gilumą ir sako, kad tokią poziciją palaiko Bendrija.

Prie traukinių stoties lūkuriuojant apie 3 tūkst. žmonių, sąlygos toje vietoje sparčiai blogėja, nors savanoriai dalija migrantams maistą, vandenį, vaistus ir dezinfekcijos priemones.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi