Pasaulyje

2019.12.23 14:51

Rusijos akibrokštas – Putinas asmeniškai atidarė traukinio liniją į aneksuotą Krymą

atnaujinta 18.55
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.23 14:51

Rusija sukėlė akibrokštą Ukrainai ir tarptautinei bendruomenei, protestuojančiai prieš Krymo aneksiją. Vladimiras Putinas dalyvavo atidarant geležinkelio liniją per neseniai pastatytą tiltą virš Kerčės sąsiaurio.

Kai Ukraina nekantriai laukia dar vieno apsikeitimo su Rusija belaisviais – naujas akibrokštas, galintis komplikuoti šiandien turinčias vykti derybas dėl belaisvių grįžimo. Rusija atidarė geležinkelio liniją per gegužę automobiliams atidarytą tiltą, nutiestą per Kerčės sąsiaurį į Krymą.

Tuomet Vladimiras Putinas pats per tiltą vairavo sunkvežimį „Kamaz“, o šįkart – pastovėjo prie traukinį vedančio mašinisto. Traukinys pajudėjo iš Tamanės miestelio Krasnodaro krašte ir per tiltą nuvingiavo per Kerčės sąsiaurį.

Kaip pranešama, prieš atvykstant Putinui atidaryti naujos geležinkelio linijos kelias paras buvo uždarytas judėjimas Kerčės sąsiauriu. Rusijai nutiesti tiltą į Krymą kainavo maždaug keturis su puse milijardo eurų. Jo ilgis – 19-ka kilometrų. Geležinkelio linija tiltu atidaryta, bet per ją krovininiai traukiniai dar nevažiuos.

ES pasmerkė Rusijos geležinkelio tilto į Krymą atidarymą

Europos Sąjunga pirmadienį griežtai sukritikavo naujo geležinkelio, jungiančio Rusiją su jos aneksuotu Krymo pusiasaliu, atidarymą ir pavadino tai „dar vienu Ukrainos suvereniteto pažeidimu“.

Keliomis valandomis anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per oficialų atidarymo ceremoniją Krymo tilto geležinkeliu pravažiavo traukinio mašinisto kabinoje, trijų vagonų sąstatui pajudėjus iš Kerčės Ukrainos atplėštame pusiasalyje.

Šį 19 kilometrų geležinkelio tiltą pastatė V. Putino artimo sąjungininko, milijardieriaus Arkadijaus Rotenbergo kompanija.

Iki aneksijos traukiniai į Krymą važiuodavo per Ukrainą. Dabar numatomi maršrutai iš Maskvos ir Sankt Peterburgo. Rusija Krymą aneksavo 2014 metais. Ukraina pareiškė, kad nutiesusi tiltą į Krymą Rusija demonstruoja „cinišką tarpautinės teisės nepaisymą“.