Pasaulyje

2019.12.23 07:40

Žiniasklaida praneša, kad iš Izraelio teritorijos į Siriją paleista raketų

BNS2019.12.23 07:40

Sirijos oro erdvės gynybos sistemos sekmadienį numušė vieną iš raketų, paleistų iš Izraelio teritorijos, pranešė valstybinė naujienų agentūra SANA ir pridūrė, kad numušta raketa nukrito šalia Damasko.

„Priešo raketos buvo paleistos iš okupuotų teritorijų“, – nurodė SANA, turėdama galvoje Izraelį. Agentūra pridūrė, kad viena raketa nukrito Damasko pietrytiniame Akrabos priemiestyje.

Izraelio kariuomenės atstovė spaudai, su kuria susisiekė naujienų agentūra AFP, sakė, kad žydų valstybė nekomentuoja užsienio žiniasklaidos pranešimų.

Padėtį Sirijoje stebinti nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) pranešė, kad po raketų atakos prieš „Sirijos režimo ir Irano pozicijas“ Damasko priemiesčiuose nugriaudėjo trys sprogimai.

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi organizacija nurodė, kad šalia Akrabos nukrito mažiausiai dvi raketos.

SOHR pridūrė, kad liudininkai pranešė matę greitosios pagalbos automobilius, skubančius į rajoną, kur nukrito raketos.

Nuo 2011 metų, kai prasidėjo konfliktas Sirijoje, Izraelis šioje šalyje surengė šimtus antskrydžių, kurių taikiniai buvo prezidentui Basharui al Assadui lojalios pajėgos, taip pat režimo sąjungininkų Irano bei „Hizbollah“ kovotojai.

Iranas ir Libano sukarintas šiitų judėjimas „Hizbollah“ yra seni žydų valstybės priešai ir B. al Assado sąjungininkai.

Lapkričio 20 dieną per Izraelio aviacijos smūgius žuvo 21 Damasko režimui lojalių pajėgų kovotojas, įskaitant 16 užsieniečių, taip pat du civiliai gyventojai, rodo SOHR turimi duomenys.

Liepą šeši iraniečiai ir trys režimui lojalių pajėgų kovotojai sirai žuvo per Izraelio raketų smūgius pietinėse Daraa ir Kuneitros provincijose.

Rugpjūtį per Izraelio antskrydį Akraboje žuvo du „Hizbollah“ nariai ir ir vienas iraniečių kovotojas.