Pasaulyje

2019.12.22 09:20

Dėl Europoje siautusios audros žuvusiųjų skaičius padidėjo, perspėja dėl naujos grėsmės

BNS2019.12.22 09:20

Dėl Ispanijoje, Portugalijoje ir Prancūzijoje siautusios audros žuvusių žmonių skaičius šeštadienį padidėjo iki aštuonių, meteorologams regione prognozuojant tolesnį stiprų vėją ir liūtis.

Šeštadienį mirė 32 metų moteris iš Pietų Korėjos, kurią penktadienį į galvą sužeidė nuo pastato Madrido centre kritusios nuolaužos, pranešė pareigūnai.

Tas pastatas 2015 metais buvo patikrintas, „bet tokie orai su smarkiomis liūtimis ir vėju sukelia lemtingų atvejų“, sakė Ispanijos sostinės regiono vidaus reikalų ministras Enrique Lopezas.

Šeštadienį taip pat žuvo vyras, kurio automobilį pietinėje Granados provincijoje nunešė patvinusi upė, pranešė Andalūzijos Vyriausybė.

Be to, Andalūzijos gelbėjimo tarnybos pranešė, kad 68 metų olandas, kuris penktadienį dingo plaukiodamas burlente Huelvos provincijoje, nuskendo.

Patvirtinus šių trijų žmonių žūtį, audros „Elsa“ aukų skaičius padidėjo iki aštuonių. Šeši žmonės žuvo Ispanijoje, o du – Portugalijoje.

Per audrą, siaučiančią nuo penktadienio nakties, regione patvino upės, kai kur buvo nutrauktos elektros perdavimo linijos, sutriko geležinkelių eismas ir lėktuvų skrydžiai.

Artinasi nauja audra

Susilpnėjusiai „Elsa“ sekmadienį slenkant virš Didžiosios Britanijos, pareigūnai Prancūzijoje, Portugalijoje ir Ispanijoje perspėja dėl naujos grėsmės.

Audros „Fabien“ vėjų greitis Galisijoje Ispanijos šiaurės vakaruose jau siekia 170 km per val., todėl teko atšaukti 14 skrydžių, pranešė Ispanijos oro uostų operatorė „Aena“.

Dar 13 skrydžių buvo nukreipti iš Galisijos oro uostų į kitas Ispanijos dalis arba Portugaliją.

Galisijoje maždaug 8 tūkst. namų ūkių liko be elektros.

Prancūzijos meteorologijos tarnyba 15-oje pietvakarinių regionų šeštadienį paskelbė „oranžinio“ laipsnio pavojų, o geležinkelių kompanija SNCF sustabdė eismą tarp Bordo, Tulūzos ir Handajaus.

Prancūzijos Korsikos salos Viduržemio jūroje pareigūnai sekmadienį dėl besiartinančios audros uždarė visus oro uostus ir sustabdė susisiekimą keltais su žemynu.

Prancūzijos pietryčiuose esančiame Ronos–Alpių regione po penktadienio nakties audros elektros dar neturi beveik 10 tūkst. namų.