Pasaulyje

2019.12.21 15:28

Laivas „Ocean Viking“ jūroje išgelbėjo dar 50 migrantų

Neringa Šarmavičiūtė2019.12.21 15:28

Gelbėtojų laivas „Ocean Viking“ penktadienį jūroje išgelbėjo dar 50 migrantų, pranešė laivą valdančios nevyriausybinės organizacijos „SOS Mediterranee“ ir „Doctors Without Borders“ („Gydytojai be sienų“).

Organizacijų teigimu, esant sudėtingoms oro sąlygoms Maltos paieškos ir gelbėjimo rajone iš perpildytos medinės valties išgelbėta 50 žmonių, tarp kurių 10 vaikų ir kūdikis.

Šiuo metu laive iš viso yra 162 išgelbėti migrantai. Anksčiau penktadienį „Ocean Viking“ iš subliuškusios guminės valties paėmė 112 žmonių. Ši gelbėjimo operacija vyko už 60 km nuo Libijos pakrantės.

Gelbėtojų laivai, vykdantys operacijas centrinėje Viduržemio jūros regiono dalyje, įprastai siekia išgelbėtus migrantus nugabenti į Italiją ar Maltą, bet dažnai jiems tenka itin ilgai laukti jūroje, kol gauna leidimą išlaipinti migrantus.

Gelbėtojams tenka laukti, nes Italija ir Malta atsisako atverti savo uostus migrantų gelbėjimo laivams, kol kitos ES šalys nesutinka priimti dalies migrantų. Derybos dėl migrantų prisiėmimo užtrunka, o, kol jos vyksta, migrantams tenka gyventi laivuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt