Pasaulyje

2019.12.21 13:46

Amerikoje suimta per 230 įtariamų gaujos narių

BNS2019.12.21 13:46

Teisėsauga sulaikė per 230 įtariamų gaujos MS-13 narių Niujorke, Baltimorėje ir Salvadore, penktadienį paskelbė JAV pareigūnai, o amerikiečių prezidentas Donaldas Trumpas pasveikino šią žinią.

Operacija prieš žiauriais nusikaltimais garsėjančią ispanakalbių gaują buvo daugiau nei dvejus metus trukusio tiriamojo darbo rezultatas, pareiškime cituojami JAV Kovos su narkotikais agentūra (DEA) pareigūnai ir Safolko apygardos prokuroras.

Iš daugiau kaip 230 areštuotų asmenų 96 buvo sučiupti MS-13 tvirtove laikomame Long Ailende, tačiau pareiškime nenurodoma nurodyta, ar jie yra JAV, ar užsienio piliečiai.

Paskelbus šią žinią D. Trumpas neilgai trukus parašė tviteryje: „Išvarome iš šalies gaujos MS-13 narius ir daugybę kitų žmonių, kurių neturėtų čia būti!“

Prezidentas savo pastangas sumažinti imigraciją į JAV dažnai grindžia neteisėta gaujų veikla.

2017 metais jis pareiškė, kad MS-13 „tiesiogine prasme perėmė valdžią Amerikos miestuose ir miesteliuose“.

„Šiandien įvykdyti areštai padaro galą MS-13 bandymams sukurti brutalumo arsenalą Rytų pakrantėje“, – sakė DEA specialusis agentas Ray Donovanas.

Pasak jo, tyrimas suteikė pareigūnams vertingos informacijos apie gaujos „verbavimo, plėtros, žiaurumo, smurto ir viešpatavimo tikslus“.

JAV apygardos prokuroras Timothy Sini pridūrė, kad nagrinėjant bylą buvo užkirstas kelias mažiausiai septynioms planuotoms žmogžudystėms.

Taip pat buvo konfiskuota apie 10 kg kokaino, heroino, kanapių ir fentanilio tablečių.

MS-13 pirmiausiai susikūrė Los Andžele, bet 10-ajame dešimtmetyje per teisėsaugos operacijas daugelis šios gaujos narių buvo deportuoti į Salvadorą, Gvatemalą ir Hondūrą.

Ten jie įgijo nemenką įtaką ir padėjo paversti Centrinės Amerikos šiaurinę dalį vienu smurtingiausių pasaulio regionų.