Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.02 11:35

Beveik du tūkstančiai migrantų pasiekė Graikijos žemyninę dalį

ELTA 2015.09.02 11:35

Graikijos pakrantės apsauga pranešė, kad antradienio naktį į Pirėjo uostą laivu iš Lesbo salos atgabenta apie 1 800 migrantų ir pabėgėlių, skelbia „Reuters“.

Graikijos pakrantės apsauga pranešė, kad antradienio naktį į Pirėjo uostą laivu iš Lesbo salos atgabenta apie 1 800 migrantų ir pabėgėlių, skelbia „Reuters“.

Šią vasarą į Graikijos salas plūstelėjo tūkstančiai pabėgėlių ir migrantų. Iš netoliese esančios Turkijos į Graikijos salas migrantai keliasi guminėmis valtimis. Pagalbos agentūros praneša, kad rugpjūtį per dieną persikeldavo apie 2 000 žmonių.

Sekmadienį Graikijos valdžia vėl įsileido migrantus po kelias dienas trukusios pertraukos praėjusią savaitę. Didžioji dalis migrantų atvyksta iš Sirijos, Irako, Afganistano. Jie į Graikijos žemyninę dalį patenka laivais iš Koso, Lesbo, Samo, Symio ir Agathonisio salų. Iš Graikijos migrantai toliau keliauja į kitas Europos šalis.

„Jūs turite mums padėti. Mes esame tokie patys žmonės“, – sakė 27 metų mokytojas iš Sirijos, palikęs žmoną ir vaikus Turkijoje. Jis nori, kad valstybės netrukdytų pabėgėliams laisvai keliauti Europoje.

Pakrantės apsaugos pareigūnai teigė, kad laivas, atgabenęs 1 749 migrantus iš Lesbo salos, prisišvartavo Pirėjuje. Dar vienas laivas iš salų turi atplaukti trečiadienį. Jis gabena 2 459 migrantus.

Liepos mėnesį vidutiniškai 1 700 migrantų kasdien kirsdavo Graikijos sieną. Rugpjūtį šis skaičius išaugo iki 2 000.

Lėšų stokojanti Graikija teigia nepajėgianti susidoroti su tokiu migrantų antplūdžiu.

Laikinoji Graikijos ministrė pirmininkė Vassiliki Thanou trečiadienį planuoja surengti ministrų pasitarimą dėl migrantų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi