Pasaulyje

2015.09.02 11:35

Beveik du tūkstančiai migrantų pasiekė Graikijos žemyninę dalį

ELTA2015.09.02 11:35

Graikijos pakrantės apsauga pranešė, kad antradienio naktį į Pirėjo uostą laivu iš Lesbo salos atgabenta apie 1 800 migrantų ir pabėgėlių, skelbia „Reuters“.

Graikijos pakrantės apsauga pranešė, kad antradienio naktį į Pirėjo uostą laivu iš Lesbo salos atgabenta apie 1 800 migrantų ir pabėgėlių, skelbia „Reuters“.

Šią vasarą į Graikijos salas plūstelėjo tūkstančiai pabėgėlių ir migrantų. Iš netoliese esančios Turkijos į Graikijos salas migrantai keliasi guminėmis valtimis. Pagalbos agentūros praneša, kad rugpjūtį per dieną persikeldavo apie 2 000 žmonių.

Sekmadienį Graikijos valdžia vėl įsileido migrantus po kelias dienas trukusios pertraukos praėjusią savaitę. Didžioji dalis migrantų atvyksta iš Sirijos, Irako, Afganistano. Jie į Graikijos žemyninę dalį patenka laivais iš Koso, Lesbo, Samo, Symio ir Agathonisio salų. Iš Graikijos migrantai toliau keliauja į kitas Europos šalis.

„Jūs turite mums padėti. Mes esame tokie patys žmonės“, – sakė 27 metų mokytojas iš Sirijos, palikęs žmoną ir vaikus Turkijoje. Jis nori, kad valstybės netrukdytų pabėgėliams laisvai keliauti Europoje.

Pakrantės apsaugos pareigūnai teigė, kad laivas, atgabenęs 1 749 migrantus iš Lesbo salos, prisišvartavo Pirėjuje. Dar vienas laivas iš salų turi atplaukti trečiadienį. Jis gabena 2 459 migrantus.

Liepos mėnesį vidutiniškai 1 700 migrantų kasdien kirsdavo Graikijos sieną. Rugpjūtį šis skaičius išaugo iki 2 000.

Lėšų stokojanti Graikija teigia nepajėgianti susidoroti su tokiu migrantų antplūdžiu.

Laikinoji Graikijos ministrė pirmininkė Vassiliki Thanou trečiadienį planuoja surengti ministrų pasitarimą dėl migrantų.