Pasaulyje

2019.12.19 15:57

Vokietijos iš šalies išsiųstas Rusijos diplomatas – šnipas, dėstęs vaikams mokykloje

LRT.lt2019.12.19 15:57

Vienas iš dviejų Rusijos diplomatų, išsiųstų iš Vokietijos dėl ryšių su buvusio čečėnų kovotojų vado nužudymu Berlyne, buvo identifikuotas kaip Jevgenijus Sutskis, GRU karinės žvalgybos agentūros pareigūnas, skelbia vokiečių internetinis laikraštis „Bild“ ir tiriamosios žurnalistikos tinklalapis „Bellingcat“.

Nuo 2017 m. Jevgenijus Sutskis dirbo Rusijos ambasadoje Berlyne kaip gynybos atašė, pranešė „Bild“ ir „Bellingcat“.

Remiantis pranešimais, šiais metais Vokietijos žvalgybos tarnybos pradėjo stebėti Sutskį įtardami, kad jis bandė verbuoti Vokietijos politikus, siekiant Rusijai palankios pozicijos dėl „Nord Stream 2“.

Pranešama, kad J. Sutskis gimė 1984 m. Rusijos pietvakariuose, studijavo Maskvos kalnakasybos universitete, bet perėjo į Gynybos ministerijos akademiją, kur rengiami GRU karininkai. Po to jis persikėlė į Berlyną su žmona ir jų dviem vaikais. Teigiama, kad J. Sutskio žmona taip pat dirba GRU.

J. Sutskis taip pat padėjo indoktrinuoti Rusijos diplomatų vaikus, vesdamas pamokas Rusijos ambasados mokykloje, socialiniame tinkle „Twitter“ rašo Vokietijos žurnalistas J. Ropckė.

Gruodžio pradžioje Vokietija išsiuntė du Rusijos ambasados ​​darbuotojus, nes teigė, kad Maskva nepakankamai bendradarbiavo tiriant rugpjūčio mėnesį įvykusį Zelimkhano Khangošvilio nužudymą.

Taip pat skaitykite

Kai kurie Vokietijos politikai ir žiniasklaidos kanalai kaltino Maskvą dėl rugpjūčio 23-ąją įvykdyto 40-mečio Sakartvelo piliečio Zelimchano Changošvilio nužudymo viename Berlyno parke, nors Rusija šiuos kaltinimus griežtai atmeta.

Z. Changošviliui buvo dukart šauta į galvą iš arti įvykdant egzekuciją. Įvykio liudininkai pasakojo matę, kaip vyras išmeta į upę akmenų prikrautą krepšį, į kurį buvo įdėtas jo ginklas.

Taip pat skaitykite

Prezidentas Vladimiras Putinas apibūdino Z. Changošvilį kaip „žiaurų ir kraujo ištroškusį asmenį“, kuris priklausė anti-Maskvos separatistams ir kovojo daugiausia musulmoniškame šiaurės Kaukazo regione, ir teigė, kad prieš Z. Changošvilio nužudymą, nebuvo atsižvelgta į Maksvos prašymus dėl jo ekstradicijos.

Taip pat skaitykite