Pasaulyje

2015.09.02 18:37

Pabėgėliai blokavo traukinių eismą po Lamanšu

ELTA, BNS2015.09.02 18:37

Ant bėgių esantys pabėgėliai naktį į trečiadienį blokavo „Eurostar“ traukinių eismą po Lamanšo sąsiauriu. Į tunelį negalėjo įvažiuoti iš viso penki traukiniai – vienas iš britų pusės ir keturi – iš prancūzų, pranešė bendrovė, kuria remiasi agentūra AFP.

Ant bėgių esantys pabėgėliai naktį į trečiadienį blokavo „Eurostar“ traukinių eismą po Lamanšo sąsiauriu. Į tunelį negalėjo įvažiuoti iš viso penki traukiniai – vienas iš britų pusės ir keturi – iš prancūzų, pranešė bendrovė, kuria remiasi agentūra AFP.

„Mes laukiame, kol policija atlaisvins bėgius, kad traukiniai vėl galėtų judėti“, – sakė atstovas. Tačiau kol kas esą neaišku, kiek laiko trikdžiai tęsis. Ant bėgių Kalė mieste Šiaurės Prancūzijoje pastebėti „pašaliniai asmenys“, rašė „Eurostar“ vėlų antradienio vakarą tviteryje. Vietos žiniasklaidos, teigimu, tai pabėgėliai.

Kalė mieste tūkstančiai migrantų – dauguma jų iš Afrikos – mėgina patekti į traukinius ar laivus, kad kirstų Lamanšo sąsiaurį ir Didžiojoje Britanijoje galėtų pradėti naują gyvenimą. Kad sustabdytų pabėgėlių srautus, abiejų šalių vidaus reikalų ministrai susitarė dar kartą sugriežtinti kontrolę.

Buvo priversti tūnoti tamsoje

„Esama įsibrovėlių tunelyje iš Prancūzijos pusės, o tai reiškia, kad eismas užblokuotas. Penki traukiniai yra įstrigę abiejose pusėse“, – sakė „Eurostar“ atstovas.

Dar vienas traukinys, važiavęs iš Londono į Paryžių, buvo priverstas grįžti į Britanijos sostinę, sakė geležinkelių bendrovės SNCF atstovas, pridūręs, kad dabar traukinių eismas jau yra atnaujintas.

„Saugumo pajėgos įsikišo, kad atlaisvintų bėgius, kai (eismas) buvo sustabdytas. Dėl to buvo užblokuoti „Eurostar“ (traukiniai), kurie važiavo į Londoną, o dėl saugumo priežasčių teko išjungti elektrą“, – aiškino SNCF atstovas.

Trims „Eurostar“ traukiniams, važiavusiems į Londoną ir negalėjusiems įvažiuoti tunelį, vėliau buvo leista tęsti kelionę, o vienas traukinys turėjo grįžti į Paryžių, nurodė Prancūzijos geležinkeliai.

Tačiau trečiadienį apie 3 val. Prancūzijos (4 val. Lietuvos) kai kurie keleiviai tebebuvo įstrigę traukiniuose, o dalis jų skundėsi, kad sąlygos buvo nepakenčiamos.

„Elektros nėra, o mes esame palikti tamsoje“, – sakė keleivė Geraldine Guyon, kuri buvo kelias valandas įstrigusi „Eurostar“ traukinyje, važiavusiame iš Paryžiaus į Londoną. Moteris pridūrė, kad karštis vagonuose tapo „nepakeliamas“.

Keleiviams anksčiau buvo pasakyta, kad traukinys buvo sustabdytas dėl bėgius blokuojančių migrantų, o virš traukinio buvo pastabėtas skraidantis sraigtasparnis. Vėliau konduktorius paskelbė, kad „Eurostar“ negali tęsti kelionės, nes buvo išdaužtas (traukinio) langas“, sakė G. Guyon.

Apie 3 000 migrantų yra susitelkę Prancūzijos šiauriniame Kalė uostamiestyje, stengiasi pergudrauti apsaugos pareigūnus ir policiją, kurių pajėgos yra aiškiai per mažos, kad pasiektų išsvajotąjį „Eldoradą“ Britanijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt