Pasaulyje

2019.12.20 09:05

Rusų translyčių pora apėjo draudimą tuoktis panaudoję senus pasus

LRT.lt2019.12.20 09:05

Tradicinių vertybių gynėja besiskelbiančios Rusijos institucijos įregistravo translyčių Erikos Askarovos ir Viktoro Manuilino santuoką. Nors šalyje draudžiamos tos pačios lyties asmenų santuokos, Kazanės miesto atstovai nurodė, kad santuokai buvo pateikti dokumentai, kuriuose nurodytos sutuoktinių lytys – vyras ir moteris – tačiau jie abu yra pasikeitę lytis į priešingas, rašo „The Moscow Times“.

Rusijos įstatymai translyčius asmenis laiko „psichiškai nesveikais“, žmogus privalo gauti psichiatrinę „transeksualizmo“ diagnozę, kad galėtų atlikti kontroliuojamą hormonų terapiją.

„Mes visiškai normalūs žmonės. (...) Norime į viešumą perduoti daug dalykų, pirmiausiai, kad mes esame vertingi žmonės“, – Rusijos žiniasklaidai sakė E. Askarova.

Paklausta, ar nejaučia potencialios grėsmės savo saugumui dėl santuokos, kurią interneto transliacijoje stebėjo beveik 27 tūkst. žmonių, moteris sakė, kad „netikras“ grėsmes kuria „nematomi kėdėse sėdintys interneto generolai“.

„Žmonės žudomi, apvagiami ir išprievartaujami kasdien. Ir jie visai neturi būti translyčiais, gėjais ar lesbietėmis“, – moters žodžius cituoja „The Moscow Times“.

Rusija 2013 m. priėmė įstatymą, draudžiantį homoseksualią propagandą nepilnamečiams. „Mes heteroseksualūs. Propaganda mums netaikoma“, – komentavo E. Askarova.

Priėmus šį įstatymą šalyje padaugėjo nusikaltimų prieš LGBT bendruomenės narius.

Anot „The Moscow Times“ E. Askarova ir V. Manuilinas yra antroji šiemet Rusijoje susituokusi translyčių pora. 2014 metais viena moteris apėjo tos pačios lyties asmenų santuokos draudimą, nes pase buvo nurodyta jos senoji lytis – vyras.