Pasaulyje

2015.09.02 02:50

Ukrainoje – permainos: radikalai traukiasi

DELFI.lt 2015.09.02 02:50

Radikaliosios partijos frakcija pasitraukė iš koalicijos. Kaip praneša UNIAN korespondentas, tai žurnalistams paskelbė Radikaliosios partijos frakcijos lyderis Olehas Liaško.

Radikaliosios partijos frakcija pasitraukė iš koalicijos. Kaip praneša UNIAN korespondentas, tai žurnalistams paskelbė Radikaliosios partijos frakcijos lyderis Olehas Liaško.

 „Vakar parlamente faktiškai buvo sukurta nauja koalicija su Regionų partija“, – pareiškė O. Liaško.

Jis pabrėžė, kad Radikaliosios partijos koalicija „nemato galimybių likti koalicijoje, kurią faktiškai savo rankomis vakar sunaikino prezidentas Petro Porošenka ir Aukščiausiosios Rados pirmininkas Groismanas, kurie, nepaisydami daugumos koalicijos frakcijų pozicijos, parlamente iškėlė Konstitucijos pataisų klausimą ir tuo pačiu aikštėje prieš Aukščiausiąją Radą sukėlė žmonių žūtis. Tai kruvinos provokacijos, dėl kurių nukentėjo šimtai žmonių“.

O. Liaško taip pat pažymėjo, kad Radikaliosios partijos frakcija „nemato galimybių likti koalicijoje, kuri nesugeba laikytis kurso, keliant žmonių pragyvenimo lygį ir sprendžiant žmonių socialines problemas“.

„Dėl jos veiklos šiandien faktiškai sulaukėme Janukovyčiaus gaujos keršto, šiandien Aukščiausioje Radoje faktiškai turime naują koaliciją“, – teigė jis.

„Dėl šios priežasties Radikaliosios partijos frakcijos vardu skelbiu mūsų sprendimą pasitraukti iš koalicijos. Man labai sunku, man labai gaila skelbti tokį sprendimą, bet esame priversti tai padaryti...“, – sakė O. Liaško.

P. Porošenkos blokas: sprendimas netikėtas

„Petro Porošenkos bloko“ frakcijos pirmininko pirmasis pavaduotojas Igoris Kononenka nemano, kad koalicija žlugs, kai iš jos pasitraukė Radikaliosios partijos frakcija.

Tai jis pareiškė žurnalistams, komentuodamas Radikaliosios partijos frakcijos pareiškimą dėl pasitraukimo iš koalicijos, skelbia UNIAN korespondentas.

„Šiandien koalicija turi pakankamai balsų net be Radikaliosios partijos ir mes galime dirbti, galime imtis reformų“, – pabrėžė jis.

I.Kononenka pažymėjo, kad koalicija turėjo „302 balsus, o turėdama 282 balsus koalicija vis dar gali efektyviai dirbti, priimti įstatymus ir toliau dirbti Aukščiausioje Radoje“.

Į žurnalistų pastabą, kad tokiu atveju koalicija neturės 300 balsų, kurie yra būtini Konstitucijos pataisoms, I. Kononenka atsakė, kad Konstitucijos pataisų klausimas „yra ne koalicijos klausimas, bet viso parlamento klausimas. Dėl šios priežasties mes viliamės, kad kai teks balsuoti šiuo klausimu (kalbama apie Konstitucijos pataisas dėl decentralizavimo – aut. past.), mes sulauksime palaikymo ir balsų ne tik iš koalicijos narių, bet ir kitų parlamento deputatų“.

Pasak I. Kononenkos, Radikaliosios partijos frakcijos pareiškimas jam buvo netikėtas ir apie šį žingsnį jis sužinojo iš žiniasklaidos.

I.Kononenka mano, kad moralinė atsakomybė dėl vakarykščių įvykių turi gulti tiek ant Radikaliosios partijos koalicijos, tiek ant „Samopomič“ („Savitarpio pagalbos“) pečių, nes jų veiksmai parlamente išprovokavo aukas ir tuos įvykius, kurie vakar įvyko prie Aukščiausiosios Rados“.

„Tai jų – pabrėžiu – moralinė atsakomybė“, – pareiškė I. Kononenka.

Atsakydamas į klausimą, kas bus, jei koaliciją paliks ir „Samopomič“, I. Kononenka priminė, kad vakar iš šios frakcijos buvo pašalinti penki deputatai ir kad tai liudija problemas pačios frakcijos viduje.