Pasaulyje

2019.12.18 19:38

Žurnalisto Šeremeto nužudymu įtariamas ukrainietis nepripažįsta kaltės

BNS2019.12.18 19:38

Žinomo ukrainiečių žurnalisto nužudymu įtariamas Ukrainos kariuomenės seržantas ir muzikantas Andrijus Antonenka nepripažįsta jam pareikštų kaltinimų, trečiadienį pranešė jam atstovaujančių advokatų grupė.

„Jis iki šiol nesupranta, kodėl ir už ką būtent jis buvo „paskirtas“ įtariamuoju. Andrijus nepripažįsta ne tik savo kaltės, bet ir nė vieno apie jį skelbiamo fakto“, – po susitikimo su savo sulaikytu klientu internete pranešė vienas iš gynybos narių Vitalijus Galenčenka.

„Kadangi šiuos faktus, įskaitant alibi, lengva patikrinti, artimiausiu metu tikimės greitos tyrėjų reakcijos“, – pridūrė teisininkas.

Anot advokatų, tyrėjas antradienį mėgino apklausti A. Antonenką, tačiau šis pasinaudojo Konstitucijoje numatyta teise neliudyti prieš save ar savo artimuosius.

„Toks poelgis pagrįstas tuo, kad aukščiausi policijos vadovai, vidaus reikalų ministras, generalinis prokuroras ir asmeniškai Ukrainos prezidentas vienu balsu jį pavadino nusikaltėliu visai šaliai“, – rašoma V. Galenčenkos pranešime.

„Atsižvelgę į tai, manome, kad tyrėjai bus tam tikra prasme šališki. Andrijus ateityje duos parodymus, tačiau tik įsitikinęs, kad tyrėjai yra nešališki. Dabar, atsižvelgiant į byloje esančią medžiagą ir garsius šalies vadovų pareiškimus žiniasklaidoje, tokio tikrumo nėra“, – priduriama jame.

2016 metų liepos 20-osios ryte Kijevo centre buvo susprogdintas automobilis, kuriame buvo P. Šeremetas. Žurnalistas mirė vietoje.

Praėjusią savaitę policija atliko virtinę kratų ir pareiškė įtarimus keliems bylos figūrantams. Tą pačią dieną buvo surengta trumpa spaudos konferencija, kurioje dalyvavo Nacionalinės policijos ir Vidaus reikalų ministerijos vadovai, taip pat Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Jie paviešino preliminarius tyrimo rezultatus ir įvardijo įtariamus žudikus.

Buvo sulaikyti trys įtariamieji: karinė slaugytoja Jana Duhar, savanorė ir vaikų gydytoja Julija Kuzmenko, taip pat muzikantas ir „mūšių Donbase veteranas“ A. Antonenka. Taip pat buvo sulaikyti sutuoktiniai Volodyslavas ir Ina Hryščenkos, įtariami vieno verslininko nužudymu, bet figūruojantys ir P. Šeremeto byloje.

Nacionalinės policijos viršininkas Jevhenas Kovalis pareiškė, kad pagrindinis žurnalisto nužudymo motyvas buvo mėginimas destabilizuoti socialinę ir politinę padėtį šalyje.

Kijevo teismas leido sulaikyti J. Kuzmenko, J. Duhar ir A. Antonenką iki vasario 8 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt