Pasaulyje

2015.09.01 20:05

Tailande sulaikytas užsienietis, siejamas su sprogdinimu Bankoke

BNS2015.09.01 20:05

Tailando premjeras antradienį nurodė, kad prie sienos su Kambodža buvo suimtas antras užsienietis, kaip įtariama, susijęs su praeitą mėnesį vienoje Bankoko šventykloje įvykdytu pražūtingu sprogdinimu.

Tailando premjeras antradienį nurodė, kad prie sienos su Kambodža buvo suimtas antras užsienietis, kaip įtariama, susijęs su praeitą mėnesį vienoje Bankoko šventykloje įvykdytu pražūtingu sprogdinimu.

Užsienietis, kurį Tailando policija antradienį suėmė prie sienos su Kambodža, atliko esminį vaidmenį praeitą mėnesį vienoje Bankoko šventykloje įvykdytame pražūtingame sprogdinime, nurodė policijos atstovas Prawutas Thawornsiri.

Tačiau pareigūnas sakė negalintis patvirtinti, ar suimtasis yra pagrindinis įtariamasis, matomas viename apsaugos kameros nufilmuotame vaizdo įraše padedantis kuprinę išpuolio vietoje prieš pat rugpjūčio 17 dieną nugriaudėjusį sprogimą, kuris nusinešė 20 žmonių gyvybių ir sukrėtė Tailandą.

Suimtasis taip pat yra susijęs su antruoju mažesniu sprogdinimu Bankoke, įvykdytu rugpjūčio 18 dieną, per kurį žmonės nenukentėjo, pažymėjo Prawutas Thawornsiri.

Premjeras Prayutas Chan-O-Cha, kuris taip pat vadovauja Tailando karinei chuntai, anksčiau antradienį pranešė, kad tas įtariamasis buvo suimtas Sa Keu perėjoje prie sienos su Kambodža.

Paklaustas, ar tas vyras laikomas žmogumi, kuris padėjo bombą Eravano hinduistų šventykloje sostinės komerciniame Čidlomo rajone, premjeras atsakė: „Mes tardome. Jis yra pagrindinis įtariamasis ir užsienietis.“

To sprogdinimo, kuris yra daugiausiai aukų pareikalavęs kada nors Tailande įvykdytas išpuolis, motyvai išlieka mįslingi.

Dėl šios atakos buvo įtariamos įvairios kovingos Tailando politinės frakcijos, organizuotos nusikalstamos gaujos, islamistai kovotojai, sukilėliai, veikiantys šios karalystės neramiame pietiniame regione, ir pabėgėliams uigūrams prijaučiantys asmenys.

Buvo išduoti keli arešto orderiai, susiję su sprogdinimu šventykloje.

Vienintelė įvardyta įtariamoji yra 26 metų tailandietė musulmonė Wanna Suansan.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.