Pasaulyje

2019.12.18 16:09

Vokietijoje bus uždrausta homoseksualių asmenų „atvertimo terapija“

BNS2019.12.18 16:09

Vokietijos vyriausybė trečiadienį patvirtino naują įstatymą, uždraudžiantį „atvertimo terapiją“, skirtą homoseksualiems asmenims prievarta primesti heteroseksualumą.

Kitąmet įsigaliosiantis teisės aktas numato už tokią praktiką iki metų laisvės atėmimo bausmę ir baudas iki 30 tūkst. eurų.

„Homoseksualumas – ne liga, tad žodis „terapija“ yra klaidinantis“, – pareiškė įstatymo architektas sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas.

Kai teisės aktas įsigalios, Vokietija, kur kasmet maždaug po 1 000 kartų bandoma „atversti“ homoseksualius asmenis, bus vos antroji tokią praktiką uždraudusi Europos šalis. 2016 metais panašų įstatymą išleido Malta.

J. Spahnas sakė norintis, kad šis draudimas būtų kuo platesnio masto. Jis pridūrė, kad tokia vadinamoji terapija dažnai sukelia „didelę fizinę ir psichologinę žalą“.

„Draudimas taip pat yra svarbus ženklas visiems tiems, kurie susiduria su problemomis dėl savo lytinės orientacijos: gerai būti tokiems, kokie esate“, – pabrėžė ministras.

Naujasis įstatymas numato ne tik kalėjimo bausmes „terapiją“ vykdantiems asmenims, bet ir baudas tokias „paslaugas“ siūlantiesiems ar jas reklamuojantiesiems.

Be to, pagal šį teisės aktą atsakomybėn gali būti patraukti tėvai ir mokytojai, jei būtų pripažinta, kad jie nepaisė savo pareigos rūpintis vaiku.

Vadinamoji „atvertimo terapija“ nepilnamečiams bus uždrausta visiškai, o suaugusiųjų atveju ji bus laikoma nelegalia, jei bus vykdoma prieš jų valią, pavyzdžiui grasinant.

Medicinos ekspertai psichologines ar dvasines intervencijas, kuriomis siekiama pakeisti kažkieno lytinę orientaciją, laiko pseudomoksliniu, neefektyviu ir dažnai kenksmingu dalyku.

Kontroversiškiausios tokios „terapijos“ technikos – elektros šoko panaudojimas ir vyriško hormono testosterono injekcijos.

2018-ųjų kovą Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kuria smerkiama tokia praktika, o Europos Sąjungos valstybės raginamos ją uždrausti.