Pasaulyje

2019.12.18 13:13

Lavrovas siūlo ES naują santykių startą, teigia, jog Rusija yra atvira bendradarbiavimui

ELTA2019.12.18 13:13

Po ilgų konfrontacijos metų Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas siūlo Europos Sąjungai „naują startą“.

Pasikeitus ES vadovybei Briuselyje, yra „proga rimtai pagalvoti apie tai, kas mes esame vieni kitiems greitai besikeičiančiame pasaulyje“, – rašė S. Lavrovas straipsnyje vyriausybiniame laikraštyje „Rossijskaja Gazeta“.

Po tam tikros stagnacijos Rusijos bendradarbiavimas su dauguma ES šalių esą vėl gyvas. Praėjus 30 metų po Berlyno sienos griuvimo ir Šaltojo karo pabaigos, Rusija ir ES vėl turėtų galvoti apie partnerystę, pabrėžė S. Lavrovas.

„Mes atviri abipusiai naudingam, lygiateisiam ir pragmatiniam bendradarbiavimui su ES“, – rašė Rusijos diplomatijos vadovas.

Rusijos ir Vakarų santykiai nuo Maskvos įvykdytos Ukrainos Krymo pusiasalio aneksijos yra tokie įtempti, kokie nebuvo nuo Šaltojo karo laikų. ES 2014-aisiais Ukrainos kare paskelbė sankcijas Rusijai. Kremliaus šeimininkas Vladimiras Putinas į tai atsakė paskelbdamas embargą maisto produktams iš ES.

„Rusija ir ES lieka svarbios prekybos partnerės“, – akcentavo S. Lavrovas. Tačiau kaimynės esą tai pat geba kartu būti atsakingos už taiką, gerovę ir saugumą.

„Mūsų tyko vienodi pavojai ir iššūkiai: terorizmas, narkotikų prekyba, organizuotas nusikalstamumas, nelegali migracija ir dar daug kas, – teigė S. Lavrovas. – Bendradarbiavimo su mūsų šalimi suvaržymai, polinkis į konfrontaciją su Rusija vargu ar pagerins Europos Sąjungos perspektyvas šiuolaikiniame pasaulyje“.