Pasaulyje

2015.09.01 13:19

Budapešte vėl atidaryta traukinių stotis, bet migrantai nebeįleidžiami

BNS2015.09.01 13:19

Budapešto Rytinė traukinių stotis antradienį vėl buvo atidaryta po valandos pertraukos, bet į ją nebeįleidžiami migrantai, susirinkę prie pastato, pranešė nacionalinė naujienų agentūra MTI.

Budapešto Rytinė traukinių stotis antradienį vėl buvo atidaryta po valandos pertraukos, bet į ją nebeįleidžiami migrantai, susirinkę prie pastato, pranešė nacionalinė naujienų agentūra MTI.

Šimtai migrantų surengė demonstraciją prie stoties pastato, reikalaudami, kad jiems būtų leista išvažiuoti į Vokietiją.

Daugiau LRT skaitytojo Viliaus Kubeko nuotraukų iš įvykio pamatyti galite čia.

„Jokie traukiniai neišvyks ir neatvyks į Rytinę stotį iki tolesnio pranešimo. Visus prašytume palikti stoties teritoriją“, – buvo kartojama stotyje skelbiamame informaciniame pranešime, o keli šimtai policijos pareigūnų pradėjo evakuaciją.

Šis pranešimas buvo paskelbtas po to, kai apie 500 migrantų – vyrų, moterų ir vaikų – mėgino įlipti į vėliausią traukinį, išvykstantį į Vieną, nurodė vienas naujienų agentūros AFP reporteris.

Dalis migrantų pradėjo šaukti, kai policija pradėjo varyti žmones lauk, nors jie nesipriešino ir nebuvo jokių susirėmimų.

Vėliau keli šimtai žmonių liko laukti prie stoties, iš kurios išvyksta visi reisai į Austriją bei Vokietiją, o policija uždarė pagrindinį įėjimą.

„Vokietija! Vokietija!“ – skandavo jauni vyrai prie Rytų traukinių stoties. Jie taip pat šaukė „Mes norim išvykti!“ ir „Merkel!“, turėdami omenyje Vokietijos kanclerę Angelą Merkel.

Vien rugpjūtį apie 50 tūkst. migrantų, daugiausiai iš neramių regionų, tokių kaip Sirija, Irakas ir Afganistanas, atvyko į Europos Sąjungą per Vengriją.

Dauguma jų trokšta keliauti toliau į Vakarų Europos šalis, ypač Vokietiją.

Pirmadienį į Vieną traukiniais atvažiavo iš viso 3 650 migrantų – daugiausiai per vieną dieną šiais metais, nurodė Austrijos policija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt