Pasaulyje

2015.09.01 11:52

Turkija apkaltino du „Vice News“ žurnalistus ryšiais su teroristais

ELTA2015.09.01 11:52

Du „Vice News“ reporteriai iš Didžiosios Britanijos ir jų vertėjas buvo areštuoti po to, kai valstybės advokatai apkaltino juos ryšiais su teroristine grupuote, skelbia DW.

Du „Vice News“ reporteriai iš Didžiosios Britanijos ir jų vertėjas buvo areštuoti po to, kai valstybės advokatai apkaltino juos ryšiais su teroristine grupuote, skelbia DW.

Britų žurnalistas Jake‘as Hanrahanas, operatorius Philipas Pendelbury ir jų vertėjas buvo sulaikyti, kai ruošė reportažą iš kurdų dominuojamo Dijarbakyro miesto Turkijos pietryčiuose. Teritorija taip pat laikoma uždraustos Kurdistano darbininkų partijos (PKK) tvirtove.

„Nors įtariamieji nebuvo įtraukti į teroristinės organizacijos hierarchiją, tačiau jie buvo sulaikyti dėl savanoriškos paramos grupuotei“, – žurnalistams nurodė Dijarbakyro generalinis prokuroras, neįvardijęs konkrečios grupuotės.

Manoma, kad reporteriai palaikė artimą ryšį su uždraustos PKK nariais. Praėjusią savaitę J. Hanrahanas „Twitter“ paskyroje pasidalijo nuotraukomis, kurios buvo darytos sukilėlių grupuotės kontroliuojamoje teritorijoje.

„Vice News“ vadovas Europoje Kevinas Sutcliffe pasmerkė sulaikymą ir pavadino jį „Turkijos vyriausybės bandymu nutildyti reporterius, kurie teikė svarbią informaciją iš regiono“. Vadovas pridūrė, kad sieks kuo greičiau išlaisvinti tris kolegas.

Kurdų dominuojamoje teritorijoje neseniai vyko susirėmimai tarp kurdų kovotojų ir Turkijos saugumo pajėgų. Apie 60 karių, policijos pareigūnų ir 90 PKK sukilėlių žuvo, liepą prasidėjus kovoms, iškėlusioms grėsmę 2012 metų taikos procesui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.