Pasaulyje

2019.12.17 12:07

LRT iš Rytų Ukrainos. Kariai tikisi taikos, bet pokyčių nėra ir apšaudymai vyksta kasdien

Deividas Jursevičius, LRT RADIJO laida „60 minučių“, LRT.lt2019.12.17 12:07

Nepaisant „Normandijos formato“ susitikimų, apšaudymai Rytų Ukrainos fronte ir toliau vyksta, o kariai atsargiai vertina susitarimus, kad iki naujųjų metų ugnis bus nutraukta. Kol kas tokių požymių nematyti, LRT RADIJUI iš Krematorsko sako korespondentė Ana Daukševič.

LRT RADIJO korespondentės teigimu, apšaudymai fiksuojami kiekvieną dieną: „Kad ir Marienkoje – viename iš karštųjų taškų. Būna ne tik apšaudymų, bet ir netekčių. Šiandien buvo sužeisti du ukrainiečių kariai, prieš porą dienų vienas žuvo. Praėjusią savaitę sužeistųjų buvau daugiau.“

Taikos nuotaikos, pasak korespondentės, nėra. „Greičiau yra viltis, kad ta taika kažkada bus, – karių nuotaikas perduoda A. Daukševič. – Kariai labai atsargiai vertina Normandijos susitikimo reziumė, kad ugnis iki naujųjų metų bus nutraukta. Kol kas tokių požymių nematyti.“

Krasnochorivka ar Marienka po šešis metus trunkančio karo, kaip teigia LRT korespondentė, atrodo „labai iliustratyviai“. „Pastatuose žiojėja skylės, balkonai yra nukritę. Laikas tarsi sustingęs. Nuotaikos labai liūdnos. Tačiau nepaisant to, kažkas eina į darbą, vaikai – į mokyklą“, – įspūdžiais iš karo fronte esančių miestų dalinasi A. Daukševič.

Susitiks dar kartą

Gruodžio 9 dieną Prancūzijos sostinėje Paryžiuje įvyko vadinamojo „Normandijos ketverto“ viršūnių susitikimas dėl konflikto Rytų Ukrainoje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas susitiko Eliziejaus rūmuose ir tai buvo pirmas susitikimas „Normandijos formatu“ dėl konflikto Rytų Ukrainoje per trejus metus.

Nors būta nesutarimų, vis dėlto pavyko susitarti bent dėl trijų pagrindinių punktų. Tarpininkaujat Prancūzijos ir Vokietijos lyderiams, pirmiausia buvo sutarta iki metų pabaigos apsikeisti belaisviais, taip pat iš trijų taškų atitraukti pajėgas ir dar kartą susitikti iki kitų metų kovo.