Pasaulyje

2019.12.16 09:01

Protestai Prancūzijoje varo į neviltį prekeivius

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.16 09:01

Įtampa tarp Prancūzijos vyriausybės ir transporto darbuotojų streiką organizavusių profsąjungų dar įkaito premjerui Edouardui Philippe`ui pareiškus, kad neleis, jog šalis per Kalėdas būtų paralyžiuota.

„Liūdna parduotuvių savininkams, nukenčia ekonomika, daug žmonių atšaukia keliones, nes bijo. Pernai išvykome anksčiau dėl „geltonųjų liemenių“, šiemet taip pat norėjome keisti planus, bet pasakėme ne, gal kaip nors išsispręs“, – teigia turistas iš Airijos.

Vyriausybė siekia įvesti visuotinę pensijų skaičiavimo sistemą vietoje dabar galiojančių 42 schemų, profsąjungos piktinasi, kad tuomet vėliau teks eiti į pensiją ar gauti mažesnes išmokas.

„Buvome pradėję truputį atsigauti po „geltonųjų liemenių“ protestų, geriau sekėsi lapkritį, bet gruodį vėl 40 procentų mažiau pajamų ir dabar tai nesibaigia, pabaigos nesimato. Kenkia Prancūzijos įvaizdžiui, labai liūdna, nes tikrai to nenusipelnėme“, – sako parduotuvės ir kavinės vadybininkė Veronique Delmas.

Žinios. Įtampa Prancūzijoje auga: premjeras pareiškė neleisiantis per Kalėdas paralyžiuoti šalies

Šalyje sutrikęs traukinių eismas. Paryžiuje viešasis transportas beveik nedirba, veikia 2 iš 16 metro linijų. Streiko organizatoriai tikisi kad pasikartos 1995-ųjų padėtis, kai masiniai streikai privertė vyriausybę atsisakyti pensijų reformos.

Apklausos rodo, kad 54 procentai prancūzų palaiko 11 dienų trunkantį streiką, bet verslas, parduotuvių, kavinių savininkai, taip pat turistai apimti nevilties.

„Tikrą košmarą mačiau prie Šiaurinės stoties. Tiesiog baisu buvo, kai žmonės su mažais vaikais brovėsi į traukinius, nelaukdami, kol kiti išlips. Spūstis, niekas nesistengia užtikrinti saugumo, mačiau, kaip vaikas parkrito, moterys ir senyvi žmonės turi stumdytis minioje. Ne itin malonus vaizdas“, – pasakoja turistas iš Didžiosios Britanijos Brianas Manasellas.