Pasaulyje

2019.12.15 16:36

Italijoje tūkstančiai susirinko į „Sardinių“ mitingą: siekė suduoti atkirtį ksenofobijai

Jolanta Paškevičiūtė, Ieva Žigaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.15 16:36

Italijos judėjimui „Sardinės“ dar tik mėnuo, bet jis jau sukviečia dešimtis tūkstančių žmonių. Judėjimo, kurį sudaro daugiausia jaunimas, nariai tvirtina nepretenduojantys būti politikais, tik nori supurtyti šalies politiką, duoti atkirtį ksenofobijai. Apie dešimt tūkstančių žmonių šeštadienį susirinko į „Sardinių“ mitingą Romoje.

Judėjimo gimimo diena – lapkričio 14-toji, jis prasidėjo Bolonijoje, kai keturi tuomet nedaug kam žinomi aktyvistai surengė mitingą, kuriame griežtai pasisakė prieš kraštutinių dešiniųjų lyderio Matteo Salvinis pareiškimus. Jis buvo vidaus reikalų ministru ir vicepremjeru ankstesnėje vyriausybėje, dabar jo vadovaujama „Lyga“ gerokai sustiprino pozicijas šalies šiaurėje ir siekia pirmalaikių rinkimų.

Žinios. Ilgalaikių bedarbių įdarbinimo eksperimentas: ministerija rezultatus vertina gerai, ekspertai mato dar vieną fiasko

Į pirmą mitingą palaikyti „Sardinių“ atėjo 15 tūkst. žmonių, po to įvyko virtinė mitingų su dešimtimis tūkstančių žmonių Milane, Florencijoje, Neapolyje ir Palerme. Tad naujo judėjimo lyderiai nutarė toliau „purtyti“ šalies politiką, nes esą įgriso neapykanta.

„Mes „nedarome“ politikos, norime siųsti signalą, ypatingų reikalavimų nekeliame, bet siekiame, kad tie, kurie priima sprendimus, mus išklausytų“, – aiškina judėjimo lyderis Mattias Santoris.

Vienas iš judėjimo lyderių sako, kad judėjimo vertybės artimesnės kairiesiems, nors iš tiesų – tai stiprus tautos judėjimas prieš fašizmą, mafiją netoleranciją, homofobiją, skurdą. Didžiuosiuose miestuose „sardinės“ turi daug šalininkų.

„Aš ne prieš M. Salvinį kaip asmenį, tai sakiau ir per mitingą Turino aikštėje. Bet M. Salviniui, jo „Lygai“ ir kitoms politinėms jėgoms, kurios elgiasi nederamai, vartoja smurtinius žodžius, sakau „ne“. Todėl gimė „Sardinių“ judėjimas – kad pasakytų „ne“, o po to vėl galėtume sakyti „taip“, – dėsto protestuotoja iš Turino Francesca Penotti.

„Man atrodo, kad atėjo laikas piliečiams imtis iniciatyvos. Nemėgstu, kai tvyro įtampa, o partijos, ypač tos kairiosios, tyli, nes silpnos“, – mano protestuotoja iš Monterotondo Elvira Spuntarelli.

Romoje į mitingą atėjo apie 40 tūkst. žmonių, tad kitas „Sardinių“ taikinys – maži miesteliai, kurie esą imlesni supaprastintoms idėjoms ir populizmui. Pagrindinis „Sardinių“ judėjimo štabas – feisbuke: kai buvo paskelbta apie mitingą Romos Šventojo Jono aikštėje, per dieną užsiregistravo 10 tūkst. žmonių – studentų ir pensininkų, šeimų su mažais vaikais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt